ЄБРР продає 20% акцій українського банку


ЄБРР продає 20% акцій українського банку

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виходить зі складу акціонерів Прокредит Банку. Приналежні йому 20% повинен викупити контрольний акціонер - ProCredit Holding. Експерти високо оцінюють вартість Прокредит Банку - в 3-5 капіталів, незважаючи на те, що це нішевий банк, що концентрується на кредитуванні малого та середнього бізнесу.

У суботу в. о. голови правління Прокредит Банку Зузанне Декер повідомила про продаж його акцій Європейським банком реконструкції та розвитку. "ЄБРР планує вийти зі складу акціонерів банку. Ухвалено рішення, що ProCredit Holding AG консолідує пакет. До кінця року, а може бути й раніше, процедура оформлення угоди буде завершена", - заявила пані Декер, відзначивши, що при створенні банку було передбачено нарощування пакета акцій ProCredit Holding.

Прокредит Банк був заснований в 2001 році п'ятьма нерезидентами. У жовтні 2005 року німецький ProCredit Holding довів свою частку до 60% акцій Прокредит Банку за рахунок покупки двох 20-процентних пакетів акцій, що належали німецькому банку Kf і Міжнародній фінансовій корпорації (IFC). До квітня поточного року ProCredit Holding AG контролював 60,001% банку, а його міноритарними акціонерами залишалися ЄБРР (19,999% акцій) і Western NIS Enterprise Fund (20%).

В ЄБРР підтвердили рішення продати 19,999% акцій Прокредит Банку. "Документи подані в Нацбанк, залишилися технічні моменти", - заявив радник ЄБРР із зовнішніх питань Антон Усов. Крок ЄБРР - очікуваний, його стратегія передбачає покупку міноритарних пакетів акцій українських банків на термін п'ять-сім років. Навесні минулого року ЄБРР продав 28,2% акцій Кредобанку польському PKO BP після семи років знаходження в капіталі Кредобанку (див. Ъ від 24 квітня 2007 року). Зараз ЄБРР купує 9,95% акцій СЕБ Банку, а також збирається придбати 5-20% акцій українського банку з топ-20. Прокредит Банк, що спеціалізується на кредитуванні малого і середнього бізнесу,за даними Асоціації українських банків, на 1 квітня займав 40-е місце за активами (2,627 млрд грн) і 48-е за капіталом (339,5 млн грн). Тому банкіри високо оцінюють вартість 20% його акцій - в $40-65 млн. "Прокредит Банк - це нішевий банк. У його сегменті складно домогтися більшого, тому що поле для бізнесу досить вузьке. Але якщо в ньому розгорнути інші бізнеси, він зможе розвиватися активніше, - упевнений заступник голови правління банку НРБ Владислав Кравець. - Продати частку ЄБРР може за 4-5 капіталів". Голова правління Індустріалбанку Леонід Гребинський говорить про 3-4 капітали.

Втім, банкіри говорять, що у випадку із Прокредит Банком присутність ЄБРР та інших іноземних акціонерів не стало каталізатором його швидкого розвитку. "Прокредит Банк зайняв нішу фінансування малого і середнього бізнесу, тому в них немає тих обсягів активів, яких можуть досягти банки, що обслуговують великий бізнес, - говорить голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук. - Якби вони кредитували великі підприємства, то розвивалися б швидше. У той же час у них нижчі ставки і менше кредитних ризиків".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПроКредит Банк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua