Американська компанія Vanco виявилась власністю Ахметова


Американська компанія Vanco виявилась власністю Ахметова

Фінансовими партнерами групи компаній Vanco у проекті з розробки Прикерченської нафтогазоносної ділянки Чорного моря є Донбаська паливно-енергетична компанія (входить у групу SCM Ріната Ахметова), створена спеціально під цей проект компанія Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Новицького, а також маловідома Integrum Technologies Ltd.

Як повідомив старший віце-президент Vanсo Energy Company Джеф Мітчел, інвестиційна компанія J.N.R. Eastern Investment (представляє інтереси сім'ї Ротшильді), що брала участь у конкурсі разом з Vanсo International Limited, вийшла з участі в проекті ще до підписання угоди про розподіл продукції (УРП).

Як відзначив, у свою чергу, генеральний директор ДПЕК Максим Тимченко, учасники проекту з розробки Прикерченського шельфу є рівнозначними партнерами.

ДПЕК одержала запрошення брати участь у цьому проекті як фінансовий інвестор ще наприкінці 2006 року.

Говорячи про можливий вихід із проекту у зв'язку з анулюванням компанії Vanco Prykerchenska Ltd. (Британські Віргінські о-ви) ліцензії на розробку Прикерченської ділянки, гендиректор ДПЕК підкреслив, що не бачить для цього ніяких підстав.

Міністерство охорони навколишнього середовища наказом №226 від 25 квітня анулювало ліцензію компанії Vanco Prykerchenska Ltd на розробку Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Після чого Тимошенко заявила, що "з дозволу Президента Ющенка, по суті, проведена корупційна схема, коли ліцензію на розробку дуже великої ділянки шельфу видали невідомо якій компанії".

Крім того Прем'єр заявила, що Vanco планує перепродати Прикерченську ділянку чорноморського шельфу структурам за участю російського Газпрому.

Vanco на даний момент ініціює міжнародну арбітражну процедуру проти уряду України та вважає незаконним наказ про анулювання Міністерством охорони навколишнього природного середовища спеціального дозволу про користування надрами.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua