Українській дочці "Газпрому" скоротили термін дії ліцензії


Українській дочці "Газпрому" скоротили термін дії ліцензії

Нацкомісія регулювання електроенергетики скасувала 5-річну ліцензію на постачання газу за нерегульованим тарифом , видану ТОВ "Газпром збут Україна".

НКРЕ прийняла це рішення ще 24 квітня. У цей же день, дочірній компанії "Газпрому" була видана нова ліцензія - строком на 1 рік.

Голова НКРЕ Валерій Кальченко уточнив агентству "Інтерфакс-Україна", що комісія вирішила привести термін дії ліцензії у відповідність з терміном дії контракту компанії на покупку газу в Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України".

За його словами, дане рішення було погоджено з ліцензіатом.

Як повідомлялося, НКРЕ зобов'язала "Газпром Збут Україна" при здійсненні ліцензованого виду діяльності не перевищувати обсяги поставок, заявлені в документах на одержання ліцензії, тобто 7,5 млрд куб. м на рік.

Директор "Газпром Збут Україна" Анатолій Подмишальський під час засідання комісії 24 квітня повідомив, що підприємство має намір реалізовувати газ великим споживачам - хімічним і металургійним підприємствам, а також гірничо-збагачувальним комбінатам. За його словами, компанія буде купувати природний газ для подальшої реалізації споживачам в "Нафтогаз України" і почне роботу в травні.

"Газпром" зареєстрував в Україні дочірню компанію "Газпром Збут Україна" 3 квітня 2008 року в рамках реалізації нової російсько-української Угоди про розвиток відносин у газовій сфері від 12 березня 2008 року.

Діяльність із продажу природного газу кінцевим споживачам (постачання) в Україні ліцензується. Органом ліцензування є НКРЕ. Власник ресурсу без ліцензії може реалізовувати природний газ тільки іншим трейдерам або посередникам.

Споживання природного газу в Україні в 2007 році, за даними Міністерства палива та енергетики, скоротилося на 5,5% (на 4,1 млрд куб. м) у порівнянні з 2006 роком - до 69,8 млрд куб. м. Обсяг споживання промспоживачами торік склав 34,2 млрд куб. м

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua