Нафтопровід Одеса-Гданськ може пустити гілки на Словаччину і Білорусію


Нафтопровід Одеса-Гданськ може пустити гілки на Словаччину і Білорусію

У процесі розробки нафтопровідного проекту Одеса - Броди - Плоцьк - Гданськ вивчається можливість будівництва відгалужень на Словаччину і Білорусію. Про це повідомив уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський, виступаючи на міжнародній енергетичній конференції в Києві.

Він також повідомив, що проект розробляє незалежна компанія, що, на думку Соколовського, дозволяє забезпечити оптимальний баланс інтересів всіх учасників проекту.

Раніше голова правління НАК Нафтогаз України Олег Дубина заявив, що нафтопровід Одеса-Броди, що останні роки працює у реверсному режимі і прокачує російську нафту в Одесу, запрацює у прямому (аверсному) режимі роботи для транспортування легкої нафти до кінця першого півріччя поточного року.

У той же час Укртранснафта, дочірня компанія НАК, уклала угоду з Transpetrol (Словаччина) про транспортування нафти для компанії Сeska rafinerska a.s. (Чехія), виробничі потужності якої складаються із двох нафтопереробних (НПЗ) у Кралупах і Литвинові загальною потужністю близько 8 млн тонн нафти на рік.

Крім того передбачається, що частина легкої нафти по нафтопроводу Одеса-Броди буде поставлятися для потреб українських НПЗ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua