Турок хотів незаконно вивезти з України унікальну скіфську колекцію


Турок хотів незаконно вивезти з України унікальну скіфську колекцію

Співробітники митного поста "Сімферопол-аеропорт" Кримської митниці запобігли спробі незаконного вивозу за межі України унікальної колекції, що нараховує 94 прикраси та предмети древнього побуту, приблизно, VIII - I століть до нашої ери. Про це повідомила прес-служба Кримської митниці.

Колекцію в дорожній сумці серед особистих речей намагався провезти громадянин Туреччини, що летів авіарейсом "Сімферополь - Стамбул". Він обрав для себе спрощену систему проходження митного контролю ("зелений коридор") і поставив багажну сумку на стрічку рентген-апарата, за допомогою якого і виявили найрідкісніші предмети: 94 вироби із глини, скла та металу (кільця, браслети, дзвіночки, посуд).

За словами громадянина Туреччини, предмети він "придбав на ринку в продавщиці м'ясопродуктів, за колекцію разом з м'ясом сплатив 250 доларів США".

"Дані пояснення звучать особливо непереконливо, якщо врахувати, що серед затриманих предметів, є присутні, наприклад, скляна посудина (приблизно VIII в. до н.е.) - унікальний експонат древнього скляного ремесла, що чудом зберігся до наших днів. За попередньою версією мистецтвознавців, у такому стані предмети старовини могли зберегтися в могильниках, і були виявлені так званими "чорними археологами", - відзначили митники.

У Кримській митниці відзначають, що навіть при швидкому огляді речей видно: в Україні "залишилася найцінніша колекція предметів скіфських часів", що, можливо, не має аналогів у країні.

Складений протокол про порушення митних правил за статтею 339 (порушення порядку проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю) Митного кодексу України.

Предмети передані експертам для дослідження та визначення їх реальної культурно-історичної цінності

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua