Прогноз: ФРС зменшить ставку до 2% у середу, можливо, завершивши цим нинішній цикл знижень


Прогноз: ФРС зменшить ставку до 2% у середу, можливо, завершивши цим нинішній цикл знижень

Федеральна резервна система (ФРС) США в середу знизить базову процентну ставку на 0,25 процентного пункту - до 2%, прогнозують аналітики, опитані агентством Bloomberg.

Учасники ринку очікують, що американський ЦБ дасть сигнал про припинення нинішнього циклу зм'якшення грошово-кредитної політики. При цьому формулювання заяви, зокрема, тональність висловлень керівників відносно інфляційних ризиків, саме й можуть виявитися для ринку головною новиною.

"Це тот випадок, коли слова будуть мати більш значний ефект, ніж дії", - сказав Financial Times економіст Merrill Lynch Девід Розенберг.

На його думку, ФРС, очікуючи пожвавлення в економіці в другому півріччі, тим самим виходить із того, що ЦБ, знизивши з вересня вартість федеральних фондів на 3 процентних пункти, уже досить зробив для підтримки економіки США.

Швидше за все, вважає економіст, ФРС просигналізує в середу, що поки вона буде займати вичікувальну позицію, тому що поточні економічні дані не дають можливості зробити висновків про подальші тенденції в економіці США.

Час для паузи зараз підходящий, погоджується The Wall Street Journal.

Кроки ФРС із зниження вартості кредитів (вперше ставка була знижена у вересні) звичайно діють із 6-місячним лагом. У травні починається повернення громадянам податків федеральним урядом.

При цьому зараз саме високі ціни на продукти харчування та енергоносії стають великою загрозою для споживчого попиту, ніж високий рівень короткотермінових кредитних ставок. І ФРС не хотіла б сприяти посиленню інфляційних очікувань в економіці.

"Кроки, які ФРС почне в середу, будуть мати невеликий вплив у короткотермінивий період на споживче кредитування, однак вони можуть мати негативні наслідки на більш віддалену перспективу, якщо викличуть інфляційну спіраль", - вважає керівник аналітичної служби AllianceBernstein Джозеф Керсон.

Ринок, здається, стурбований тим же. Принаймні, акції зросли минулого тижня, коли вперше чітко пролунали натяки про можливість паузи в циклі знижень ставки ФРС.

На коні стоїть довіра ринків до Центробанку, як до головного гаранта цінової стабільності. Інфляція в США зараз стоїть поблизу 4% і поки не думає знижуватися.

Відповідно до котирувань ф'ючерсів на розмір ставки ФРС, імовірність її скорочення на 0,25 процентного пункту оцінюється ринком в 82%, імовірність збереження ставки на рівні 2,25% - уже в 28%, хоча ще тиждень назад такий варіант інвестори практично взагалі не розглядали.

Ринок ф'ючерсів вважає, що після квітневого засідання ФРС припинить цикл знижень ставки, імовірність її підвищення наприкінці поточного року оцінюється інвесторами в 24%.

У цілому перспективи економіки США із часу останнього, березневого засідання ФРС істотно не змінилися. Дані підтверджують, що країна, швидше за все, вступила в м'яку рецесію. Це підтверджують триваюче три місяці поспіль зниження зайнятості, падіння обсягів житлового будівництва, уповільнення роздрібних продажів. У той же час є й деякі позитивні сигнали, зокрема, знижуються ставки по деяких кредитах, у тому числі іпотеці, виріс ринок акцій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua