Відновлення роботи нафтопроводу "Дружба" залежить тільки від політичної волі РФ


Відновлення роботи нафтопроводу "Дружба" залежить тільки від політичної волі РФ

Прем'єр-міністр Литви Гедімінас Кіркілас (Gediminas Kirkilas) висловив надію, що поставки російської нафти нафтопроводом "Дружба" будуть відновлені.

"Однозначно сказати, що так і буде, було б складно, але й виключити таку можливість теж не можна", - сказав Кіркілас у вівторок в інтерв'ю Литовському національному радіо, коментуючи зустріч із главою "Лукойла" Вагітом Алекперовим, що відбулась 25 квітня.

Кіркілас відзначив, що експлуатація нафтопроводу "Дружба" вигідна не тільки литовській стороні, але й російським компаніям, які могли експортувати нафту через литовський нафтотермінал Бутінге.

На думку прем'єра, якщо навіть нафтопровід перебуває в поганому технічному стані, обидві сторони зацікавлені в його відновленні. "Це залежить тільки від політичної волі", - підкреслив Кіркілас.

Після бесіди Кіркіласа з Алекперовим прес-служба уряду Литви повідомила, що сторони обмінялися думками про перспективи розвитку нафтогазової промисловості, про можливості співробітництва в нафтовому секторі.

"Учасники зустрічі висловили впевненість, що в сфері підприємництва повинні діяти принципи економіки, а не політики", - відзначили в прес-службі.

Поставки нафти в Литву із РФ нафтопроводом "Дружба" припинені з липня 2006 року через аварію трубопроводу на території РФ. Нафта в Литву з липня 2006 року доставляється танкерами по Балтійському морю і на Мажейкяйський НПЗ транспортується через нафтотермінал Бутінге.

У Вільнюсі припинення поставок нафти по нафтопроводу "Дружба" оцінюють як економічну блокаду з боку РФ у зв'язку з тим, що Литва продала нафтохолдинг Mazeikiu nafta не якій-небудь російській компанії, а польському PKN Orlen.

Днями Литва офіційно оголосила про наміри блокувати переговори між Європейським союзом і Росією за новим договором про співробітництво, якщо поставки нафти по нафтопроводу "Дружба" не будуть відновлені

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua