Україна й Росія мають намір до 2009 домовитися про довгострокові поставки з 2011 ядерного палива в Україну


Україна й Росія мають намір до 2009 домовитися про довгострокові поставки з 2011 ядерного палива в Україну

Україна й Росія планують укласти довгострокові контракти до кінця 2008 року на поставку в Україну російського ядерного палива після 2010 року.

Про це сказано в підписаному прем'єр-міністрами України й Росії Юлією Тимошенко й Віктором Зубковим протоколі 3-го засідання комітету з економічної співпраці українсько-російської міждержавної комісії.

Контракти повинні бути укладені Міністерством палива й енергетики України й російською Державною корпорацією з атомної енергії "Росатом".

Також Мінпаливенерго й "Росатому" доручено підготувати для розгляду на черговому засіданні підкомісії з атомної енергетики та ядерних матеріалів проекти програм щодо налагодження кооперації в галузі атомного машинобудування й технічної співпраці при будівництві атомних електростанцій в Україні, Росії й інших країнах.

До 1 червня обидві сторони повинні підготувати пакет документів, необхідних для оформлення участі України в діяльності Міжнародного центру зі збагачення урану (Ангарськ, Росія).

Крім того, підписаним протоколом Україна й Росія визначають як пріоритетні завдання розвиток двосторонньої співпраці в галузі забезпечення українських АЕС паливом, включаючи спільне освоєння урано- і цирконієвого виробництва.

Як повідомляло агентство, 30 березня Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" підписала контракт із компанією Westinghouse Electric Company (США) про комерційні поставки ядерного палива на Південно-Українську атомну електростанцію в 2011-2015 роках.

На сьогодні монопольним постачальником ядерного палива для 4 українських АЕС є російська корпорація "ТВЭЛ".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua