В Євросоюзі бояться підвищення зарплат


В Євросоюзі бояться підвищення зарплат

Міністри фінансів і глави центробанків країн Європейського Союзу закликали уряди, роботодавців і профспілки не вести переговори про підвищення зарплат.

Підвищення зарплат, на думку центробанків, приведе до того, що інфляція може піднятися до рекордних рівнів й у найгіршому становищі опиняться найбідніші верстви суспільства. Про це на нараді в Словенії говорили вищі посадові особи Єврозони. Тим часом для Німеччини було зроблене виняток. Відзначалося, що недавнє щедре підвищення зарплат у цій країні було виправданим, тому що мільйони працівників пережили тривалий період, протягом якого зарплати не росли.

Зростання цін було одним з факторів угоди, підписаної в понеділок у Німеччині, де 1,3 мільйона бюджетників, включаючи медсестер, сміттярів і працівників громадського транспорту, одержали підвищення зарплат на 8%, розтягнуте на два роки. Раніше на 11% була піднята зарплата машиністів поїздів, а працівників сталеливарної галузі - на 5,2%.

Президент Європейського центробанку Жан-Клод Тріше, коментуючи німецькі угоди, заявив: "Ми рекомендуємо помірність усім без винятку. На даному етапі я сказав би, що будь-яка країна, що побажала повторити те, що було зроблено в Німеччині, зробить величезну помилку. Оскільки жодна країна не перебуває в такому становищі, як Німеччина".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua