Експерти: Ніде у світі купівельна спроможність не росте на 20-30% на рік


Експерти: Ніде у світі купівельна спроможність не росте на 20-30% на рік

Дощ із дармових грошей гробить українську економіку і розкручує інфляцію, пише в статті під заголовком Ціни зійшли з розуму український щотижневий журнал Кореспондент. Ціни підриває коктейль зі шквалу кредитів, непомірних соціальних витрат і всесвітнього подорожчання продуктів. Олії у вогонь підливають вітчизняні політики-популісти, відзначає видання.

Усього за три останні місяці продуктовий кошик подорожчав на 40%. На цей європейський антирекорд працювало мінімум три українські уряди - Віктора Януковича, Юрія Єханурова і Юлії Тимошенко. Останній довершує розгром вітчизняної економіки, затіявши боротьбу з наслідками інфляції, а не з її причинами, пише Кореспондент.

Ситуацію зі зростанням цін ускладнила світова фінансова криза, неврожай 2007 року і подорожчання всіх видів імпортованих енергоносіїв. Але на такі дрібниці, здається, уже ніхто не звертає увагу. Грошова маса в українській економіці перевищує продуктивність праці в кілька разів.

Інфляція змушує власників бізнесу переглядати зарплати своїх співробітників мінімум раз на півроку. Зростання жалування не завжди відповідає рівню кваліфікації. Виходу немає. Учорашня зарплата не відповідає сьогоднішнім цінам.

"Ніде у світі купівельна спроможність не росте на 20-30% на рік, - говорить Ярослав Жалило, президент Центру антикризових досліджень, - це абсурд".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua