Данилишин: Ціни стабілізуються до липня


Данилишин: Ціни стабілізуються до липня

Міністр економіки Богдан Данишилин прогнозує цінову стабілізацію до липня. Про це говориться в повідомленні Міністерства економіки з посиланням на заяву Данилишина.

За його словами, Кабмін у короткостроковому періоді зосередить увагу на недопущенні необґрунтованого зростання цін і тарифів на окремі товари та послуги, у тому числі соціально значимі, а також проявів несумлінної конкуренції і зловживання монопольним становищем.

"Дії уряду в довгостроковому періоді будуть направлені на зменшення енерговитрат вітчизняної економіки і її залежності від кон'юнктури світового енергоринку, на розвиток фінансових інструментів і фондового ринку, необхідних для ефективного перерозподілу тимчасово вільних активів на активізацію інвестиційної діяльності і модернізацію економіки", - підкреслив Данилишин.

Крім того, Кабмін має намір уникнути надлишкового розширення грошової пропозиції, а також підтримувати стабільність національної валюти і не допустити додаткового тиску на попит з боку бюджетних витрат.

Данилишин вважає, що потрібно проаналізувати обґрунтованість застосування податкових пільг, які приводять до зменшення бюджетних надходжень і ухиляння від сплати податків, і, як результат, підготувати пропозиції про скасування таких пільг.

На думку міністра, інфляція в березні була обумовлена впливом прискореного зростання цін на продукти харчування, питома вага яких у споживчому кошику становить 52%.

Як повідомлялося, Президент Віктор Ющенко прогнозує збереження високого рівня інфляції у квітні.

У березні інфляція склала 3,8%, у січні-березні - 9,7%, що перевищує урядовий прогноз на весь 2008 рік (9,6%).

В 2007 році інфляція склала 16,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua