ЛУКОЙЛ пропонує відкласти перехід на Євро-4 до 2012 р


ЛУКОЙЛ пропонує відкласти перехід на Євро-4 до 2012 р

НК "ЛУКОЙЛ" пропонує перенести строки обов'язкового переходу на стандарт палив класу Євро-4 на більш пізній період - не раніше 2012 року, а не з 2010 року, як передбачається технічним регламентом.

Про це говориться в матеріалах компанії, підготовлених до "круглого столу" "Актуальні завдання законодавчого забезпечення нафтогазового сектора", що відбувся в середу в Держдумі.

Компанія відзначає, що більшість НПЗ готова до переходу на Євро-3 з 2009 року, однак перехід на випуск бензинів Євро-4 з 2010 року для більшості заводів неможливий і вимагає масштабної модернізації, що займе 4-5 років за умови обмежень щодо інвестицій, залучення підрядників і закупівлі обладнання. Однак з урахуванням того, що поточна ситуація на ринку устаткування, інжинірингових і будівельних послуг унеможливлює одночасну модернізацію всіх НПЗ, цей термін може збільшитися до 6-8 років.

Введення стандарту Євро-4 з 2010 року приведе до втрат в $500-750 млн на рік для російських НПЗ внаслідок необхідності закупівлі великої кількості МТБЕ (компонент для підвищення октанового числа бензинів) або його аналогів.

Крім того, "ЛУКОЙЛ" пропонує розглянути можливість перенесення строків заборони виробництва Аі-92 на більш пізній термін - 2016-2018 року. У цей час на частку Аі-92 припадає понад 50% загального споживання автобензинів у РФ, а перехід на виробництво Аі-95 замість Аі-92 з 2012 року приведе до втрат в $2-2,5 млрд на рік для російської нафтопереробної промисловості також через високу потребу в МТБЕ.

Як повідомлялося, техрегламент "Про вимоги до автомобільного та авіаційного бензину, дизельного і суднового палива, палива для реактивних двигунів і топкового мазуту", затверджений урядом наприкінці лютого, передбачає заборону виробництва палив класу Євро-2 з 2009 року, Євро-3 - з 2010 року, Євро-4 - з 2013 року і заборону виробництва бензинів Аі-80 і Аі-92 з 2012 року

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua