Кабмін має намір доопрацювати проект Повітряного кодексу


Кабмін має намір доопрацювати проект Повітряного кодексу

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила створити міжвідомчу робочу групу з доопрацювання проекту Повітряного кодексу України.

Таке доручення вона дала сьогодні під час засідання Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна. Вказану групу очолить міністр транспорту і зв'язку Йосип Вінський.

До неї також повинні увійти представники Міністерства економіки, Міністерства фінансів, Міністерства оборони і Міністерства юстиції. "До кінця дня керівники названих міністерств мають визначитися з кандидатурами представників, які увійдуть до складу робочої групи. І на наступному засіданні Кабміну ми повинні розглянути проект Повітряного кодексу з їх зауваженнями і пропозиціями", - сказала Тимошенко.

Прем'єр також повідомила, що до проекту Повітряного кодексу, розробленого Міністерством транспорту і зв'язку, "є серйозні зауваження у Міністерства юстиції".

У свою чергу Вінський підкреслив, що з 16 по 25 червня в Україні пройде аудит з боку Міжнародної організації цивільної авіації. "Якщо до цього часу у нас не буде Повітряного кодексу, українські літаки не зможуть літати куди захочуть", - сказав міністр.

Напередодні Мінтрансзв'язку повідомило, що відомство розробило новий проект Повітряного кодексу України. Документ підготовлений на виконання вимог Міжнародної організації цивільної авіації, Європейського Союзу, Європейської конференції цивільної авіації, Європейської організації з безпеки аеронавігації і відповідно до змін у нормах українського законодавства, які відбулися після введення в дію Повітряного кодексу України в 1993 р., зазначили в міністерстві.

Як наголошувалося, реалізація цього акту законодавчо закріпить норми регуляції діяльності цивільної авіації в Україні, дозволить гармонізувати законодавче поле України зі стандартами JAA й іншими нормами європейського права, які регламентують діяльність цивільної авіації.

Розробники Повітряного кодексу України переконані, що його ухвалення позитивно вплине на соціально-економічну ситуацію у галузі авіації, створить сприятливі умови для розвитку авіаційного транспорту і підвищення безпеки. Конкурентоспроможність підприємств авіаційного транспорту на внутрішньому і міжнародному ринку і задоволення потреб населення в перевезеннях також залежатиме від цього Кодексу.

Зазначимо, що Україна є членом Європейської конференції цивільної авіації (ЕКЦА) і Європейської організації з безпеки аеронавігації (ЄВРОКОНТРОЛЬ), що вимагає внесення змін до українського законодавства у сфері авіації.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua