Італія надала екстрене фінансування Alitalia у розмірі 300 млн євро


Італія надала екстрене фінансування Alitalia у розмірі 300 млн євро

Італійський уряд надав екстрене фінансування збитковій національної авіакомпанії Alitalia у розмірі 300 млн євро.

Наданий кредит, за словами голови ради міністрів Італії Романо Проді, є "короткостроковою мірою". На думку Р.Проді, це допоможе компанії продовжувати діяльність протягом деякого часу, за яке Сільвіо Берлусконі, чия партія виграла недавні парламентські вибори, зможе ухвалити рішення відносно Alitalia, передає Associated Press.

З перемогою на позачергових парламентських виборах в Італії блоку на чолі з Сільвіо Берлусконі, спроби влади країни продати збиткового авіаперевізника поновилися з новою силою. Так, під час недавньої зустрічі майбутнього прем'єра Італії з президентом РФ Володимиром Путіним, було заявлено, що в боротьбу за Alitalia може продовжити російський "Аерофлот".

Влада Італії на даному етапі продовжує переговори з Air France-KLM, аж до 6 квітня ц.р. що заявляла про бажання придбати Alitalia.

У грудні 2007р. кандидатура франко-нідерландської компанії була схвалена урядом країни і керівництвом самої Alitalia. Проте операцію, що припускала скорочення 2 тис. робочих місць, відкидали італійські профспілки. У свою чергу керівництво Air France-KLM визнало умови профспілок нездійсненними і припинило переговори.

Відзначимо, що під час передвиборної кампанії С.Берлусконі розкритикував франко-нідерландську Air France-KLM за спробу поглинання італійського авіаперевізника і заявив, що вважав за краще б бачити в ролі покупця вітчизняну компанію.

Раніше на покупку держпакету збиткової Alitalia претендував італійський внутрішній перевізник Air One, підтримуваний профспілками і поряд італійських політиків. У шорт-листі на покупку Alitalia входив і російський "Аерофлот", але переговори між авіакомпаніями не принесли належного результату. Від придбання Alitalia також відмовилася німецька Lufthansa.

За задумом італійської влади, новий власник 49,9% держпакету акцій Alitalia повинен буде реалізувати план фінансово-економічного оздоровлення збиткової авіакомпанії.

За станом на кінець липня 2007р. чистий борг Alitalia складав 1,05 млрд євро. Збитки Alitalia в день складають приблизно 1 млн євро. Плани Air France - KLM припускали вливання капіталу у розмірі 6,5 млрд євро в Alitalia.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua