Експерти: Антиінфляційні заходи уряду та НБУ загрожують кризою фінансовому ринку країни


Експерти: Антиінфляційні заходи уряду та НБУ загрожують кризою фінансовому ринку країни

Жорсткість монетарної політики Національного банку України (НБУ) у рамках спільних з урядом антиінфляційних заходів веде до уповільнення економічного зростання, кризи фінансового ринку країни, не досягаючи при цьому головної поставленої мети - зниження інфляції, заявила група експертів на прес-конференції у вівторок.

"Уряд і НБУ тільки сприяють збільшенню ножиців між попитом та пропозицією, а значить - збільшенню інфляції", - сказав радник міністра економіки, екс-заступник голови Нацбанку Сергій Яременко.

За його словами, ситуація цього року нагадує 2005 рік, коли схожі заходи уряду та Нацбанку привели до уповільнення зростання економіки до близько 2%, однак сьогодні вона обтяжена кризою на міжнародних фінансових ринках, значним обсягом зовнішнього корпоративного боргу, у тому числі у фінансовому секторі, а також тривалим трирічним "виборним марафоном".

С.Яременко висловив думку, що в Україні існує проблема перегріву попиту, а не перегріву економіки, як помилково вважають автори антиінфляційних заходів. Він звернув увагу, що провідні центробанки світу вживають заходів з підтримки ліквідності, тоді як українська влада діє навпаки.

"У результаті попит залишається недоторканим, тому що соціальні виплати тільки ростуть, а всі дії стосуються тільки реальної економіки", - підкреслив екс-заступник голови НБУ.

За його словами, спроба знизити інфляцію шляхом зміцнення курсу гривні до долара також не приведе до успіху, тому що відмова Нацбанку від підтримки фіксованого курсу в таких умовах лише підсилить невизначеність, що веде до додаткових витрат, а виходить, і до зростання інфляції.

С.Яременко вважає, що вигоди українських виробників від девальвації гривні стосовно європейської валюти переважують вигоди від зниження вартості європейського експорту у випадку зміцнення гривні до долара.

Директор компанії "Капітал Траст Сек’юрітіз" Максим Корсак відзначив, що зниження ліквідності та збільшення ставок на міжбанківському кредитному ринку до рекордних у цьому столітті 30-45% річних уже відображається на стані реальної економіки.

"Якщо раніше кредити видавалися під 12-18% річних, то зараз менше 18% ставки навіть не розглядаються. Заходи щодо боротьби з інфляцією насправді можуть спровокувати дефолти серед найбільших емітентів країни, які за принципом "доміно" загрожують перекинутися на інвесторів, у тому числі інститути загального інвестування, страхові організації і пенсійні фонди", - підкреслив він.

М.Корсак також повідомив, що компанія підготувала відкрите звернення інвесторів та емітентів до президента, уряду і НБУ, яке підтримало вже більше 20 учасників ринку.

Раніше про ймовірність стагфляції в Україні вже заявив голова НБУ Володимир Стельмах, тоді як голова ради НБУ Петро Порошенко визнав, що антиінфляційні заходи уряду не досягли головної мети, але вже привели до уповільнення зростання економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua