Ринки, що розвиваються, обженуть США за споживанням нафти в 2008 р


Ринки, що розвиваються, обженуть США за споживанням нафти в 2008 р

Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

У цих країнах споживання зросте на 4,4% і досягне 20,67 млн барелів на добу, тоді як у США воно скоротиться на 2% - до 20,38 млн б/д, вважає МЕА.

Економічне зростання у Китаї та Індії, що перевищує 8%, у поєднанні зі збільшенням використання автомобілів у цих країнах, населення яких у сумі становить 2,45 млрд людей, з лишком компенсує падіння попиту в США. У світі в цілому споживання нафти підвищиться цього року на 2% завдяки ринкам, що розвиваються, відзначає МЕА.

CIBC World Markets, Societe Generale і Barclays Plc вважають, що ціни на нафту будуть рости через споживання на ринках, що розвиваються, незважаючи на уповільнення економічного зростання в США.

"Для нафтового ринку рецесія в США буде мати маргінальне значення, - вважає головний економіст CIBC World Markets Джеффрі Рубін, що точно прогнозував збільшення нафтових цін з 2000 року. - Поставки не збільшуються, а попит сильно росте в країнах, що розвиваються,". На його думку, середня ціна нафти в 2008 році складе $120 за барель і досягне $150 до кінця десятиліття.

Раніше, як правило, рецесія в США приводила до зниження цін. В 2001 році нафта подешевшала в Нью-Йорку на 26% - до $19,84 за барель. У цей час частка США у світовому споживанні становить 24%, тоді як сім років тому вона дорівнювала 26%.

За прогнозом МЕА, попит на нафту як в Індії, так й у Китаї підніметься цього року на 4,7%. Споживання в КНР досягне 7,89 млн б/д, в Індії - 2,92 млн б/д.

Зараз країни, що розвиваються, спалюють менше нафти ніж США, однак відставання буде скорочуватися. 2,45 млрд жителів Китаю та Індії споживають 50% у порівнянні з 301 млн американців. В 2005 році середній китаєць споживав тільки 20% від рівня середнього американця. В Індії ця частка становить менше 10%.

Торік продажі автомобілів у Китаї підскочили на 22% і досягли 6,298 млн і можуть вирости ще на 16% цього року - до 7,3 млн. Протягом наступного десятиліття Китай може збільшувати виробництво автомашин на 1 млн на рік - до 20 млн до 2017 року.

"На Близькому Сході, як очікується, попит на нафту збільшиться цього року на 350 тис. б/д, - говорить економіст Lehman Brothers Едвард Морс. - Багато невеликих країн зазнає різке збільшення попиту". На його думку, цього літа ціни на нафту можуть піднятися на $20 за барель через потребу близькосхідних країн в електроенергії.

Ойген Вайнберг із Commerzbank не виключає, що нафта може подорожчати до $150 за барель.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua