Президент підтримає приватизацію "Дніпроенерго"


Президент підтримає приватизацію "Дніпроенерго"

Президент України Віктор Ющенко підтримає приватизацію енергогенеруючих підприємств тільки тоді, коли буде створена загальнодержавна регульована енергосистема.

Про це він заявив 17 квітня в Донецьку на брифінгу після проведення Всеукраїнської конференції ”З любов'ю та турботою про дітей”.

Говорячи про приватизацію енергогенеруючих підприємств в Україні, Ющенко сказав, що ”приватизацію генерації потрібно робити”, але за умови, що ”та приватизація, що повинна відбутися, повинна відповідати, як створити загальнодержавну регульовану енергетичну систему”. ”Як тільки ця відповідь буде отримана, я перший піднімаю руку за приватизацію”, - сказав президент. І ще раз підкреслив, що необхідні ”фундаментальні основи управління національною енергетичною системою”.

Характеризуючи нинішню українську енергетику, Ющенко відзначив, що вона ”базується в основному, тобто 53% - на ядерній генерації, що працює в постійному режимі, є константою”. За його словами, ”інший блок - близько 3% - це гідрогенерація”. Однак Ющенко пояснив, що ”в Україні сьогодні немає жодної сучасної гідроелектростанції, вона не може виконувати функції регуляторної генерувальної системи, що додавала б або зменшувала потужність”.

”Чим регулювати потужність, стабільність української національної генерації? - продовжив президент. - Тепловий блок? Тоді виникає питання, як ми збираємося регулювати, коли тепловий блок піддається приватизації?”. І додав: ”Це не перешкода. Я знову хочу сказати, що це не перешкода”. Але для приватизації, потрібно дати відповідь, ”як створити загальнодержавну регульовану енергетичну систему в Україні”, сказав Ющенко.

Як повідомлялося, президент направив у Конституційний суд України конституційні подання щодо відповідності Конституції рішень Кабінету міністрів України про приватизацію в 2008 році пакетів акцій енергогенеруючих компаній.

Зокрема, президент просить КС дати оцінку конституційності рішень Кабміну в частині включення в перелік господарських товариств і холдингових компаній, державні пакети акцій яких підлягають продажу в 2008 році, пакетів акцій ВАТ ”Дніпроенерго”, ”Донбасенерго”, ”Західенерго”, ”Центренерго”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua