Алкоголь знову подорожчає


Алкоголь знову подорожчає

У пошуках нових джерел наповнення бюджету уряд знову звертає увагу на алкоголь. Як стало відомо "ЭИ", з 1 липня ставки акцизного збору на спирт і коньяк будуть зрівняні і підвищені до 30 грн. Такий законопроект розробляє Міністерство фінансів.

Як розповів директор асоціації "Союз оптовиків і виробників алкоголю та тютюну" (СОВАТ) Володимир Демчак, мотивацією для підвищення стало урівнювання ставок в Україні та Росії. "У Росії зараз акцизні ставки на міцний алкоголь становлять 35,5 грн.", - сказав він.

Останній раз уряд підвищував ставки за 1 л 100%-го спирту з 19 до 21,5 грн., а на коньяк - з 7 до 10 грн. з 1 січня цього року. Але якщо зимове підвищення акцизів обернулося для споживача збільшенням цін на алкоголь на 1-1,5 грн. за пляшку спиртного, то літнє, як прогнозують в асоціації (СОВАТ), загрожує подорожчанням на 5-7 грн. за пляшку горілки, а на коньяк - близько 10 грн.

За даними асоціації, січневе збільшення акцизу обернулося скороченням виробництва горілки за два місяці цього року на 11,2% - до 4 млн. 85 тис. дал, коньяку - до 3 млн. дал, скоротилися і продажі алкоголю. "Це реакція ринку, тому що споживач і виробник не змогли підготуватися до цін, що змінилися,", - говорить Володимир Демчак. Також директор СОВАТ прогнозує збільшення тіньової частини ринку. "Якщо за останні роки ми домоглися зменшення частки тіньового ринку до 18%, зараз стало 20-22%, то після такого різкого підвищення можемо прийти до 50%", - відзначає він.

На думку виробників, збільшення акцизних ставок приведе до значного підвищення цін на алкоголь і спаду виробництва.

Голова правління ЗАТ ЗМВК "Коктебель" (група компаній "Союз-Віктан") Олександр Гаран прогнозує спад обсягів виробництва мінімум на 50%. "Вони хочуть закрити дірки в бюджеті, а вийде спад продажів, і дірка як була, так і залишиться", - вважає він. За словами пана Гарана, акцизні ставки на горілку і коньяк не можуть бути однакові: "Для коньяку потрібно три роки тільки чекати готовності спирту, а ще треба посадити виноград і дочекатися врожаю - чотири роки".

Генеральний директор Ужгородського коньячного заводу Володимир Гісем сказав, що збитки для підприємства через підвищення ставок будуть чималі. Крім того, за його словами, буде ще більше фальсифікату на ринку. Підприємство однозначно буде підвищувати ціни на продукцію. "На кожен декалітр додається сума збільшення вартості акцизу", - запевнив Гісем.

Фінансовий директор ЛВЗ "Хортиця" Юрій Сухіна вважає, що турбуватися поки рано. "Імовірність прийняття такого законопроекту - 50/50", - вважає він. На думку фіндиректора, всі алкогольники будуть піднімати ціни на свою продукцію, однак відзначив, що "Хортиця" зробить це останньої. Юрій Сухіна прогнозує зростання цін на суму підвищення ставки акцизного збору. "Я не думаю, що хтось зможе покрити цю різницю за рахунок маржі", - підкреслив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua