Дефіцит бюджету єврозони в 2007 р був найменшим за 7 років


Дефіцит бюджету єврозони в 2007 р був найменшим за 7 років

Дефіцит бюджету єврозони в 2007 році скоротився до мінімальної позначки за останні сім років, повідомило Статистичне управління Європейського союзу.

Дефіцит торік склав 55 млрд євро, або 0,6% ВВП, у порівнянні з 111,5 млрд євро, або 1,3% ВВП, в 2006 році, наводить дані Євростату агентство Bloomberg.

Таким чином, показник знижується вже четвертий рік підряд. Однак аналітики Citigroup і Merrill Lynch очікують його збільшення в 2008 році через уповільнення темпів економічного зростання та підвищення урядами країн єврозони витрат, а також скорочення податків.

Бюджет Німеччини торік був збалансованим, у той час як Франція зафіксувала дефіцит у розмірі 2,7% ВВП. Економіки цих двох країн є найбільшими в єврозоні.

Фінляндія одержала найкращий результат за підсумками 2007 року, зафіксувавши профіцит бюджету на рівні 5,3% ВВП. Угорщина показала найбільш значний дефіцит - 5,5%.

За даними Євростату, обсяг державного боргу держав єврозони скоротився торік до 66,3% ВВП у порівнянні з 68,4% роком раніше. При цьому борг Італії є найбільш істотним - 104% ВВП, а Естонії - найменшим, становлячи 3,4%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua