Одеська область лідирує за темпами інфляції


Одеська область лідирує за темпами інфляції
У першому кварталі нинішнього року споживчі ціни в регіоні зросли на 11,2%, що на 1,5% перевищує середньоукраїнський показник.

Одеська область посідає перше місце в Україні за темпами інфляції. Такі дані навела під час засідання "круглого столу" начальник Головного управління статистики в Одеській області Ніна Потафеєва.

За її словами, подібна ситуація викликає побоювання, оскільки в минулому, 2007 році, що виявився рекордним для України і, зокрема, для регіону за зростанням інфляції, у першому кварталі інфляція склала менше 1%. У нинішньому ж році, за словами фахівця, продукти харчування подорожчали вже більш ніж на 16% проти 1,6% у першому кварталі 2007 року.

При цьому, як відзначила Ніна Потафеєва, подібна тенденція характерна для всього півдня України. Чим викликане подібне подорожчання продовольства, за словами фахівця, сказати складно, оскільки в числі лідерів за темпами зростання споживчих цін, крім півдня України, також значиться і такий розвинений аграрний регіон, як Вінницька область.

Нагадаємо, що, за даними начальника Головного управління статистики в Одеській області Тетяни Стоянової, в I кварталі нинішнього року споживчі ціни в регіоні зросли на 11,2%.

За її словами, цей показник на 1,5% перевищує середньоукраїнський показник. Найбільший приріст зафіксований у цінах на фрукти, які подорожчали, у середньому, на 31,6%, овочі подорожчали на 27,3%, а м'ясо та м'ясопродукти подорожчали на 21,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua