Як зекономити на бензині


Як зекономити на бензині

Черговий виток подорожчання палива знову змушує автовласників задуматися над тим, як заощадити на бензині.

Один з варіантів - переобладнати авто для роботи на газі.

Ресурс переведеного на газове паливо двигуна збільшується в півтора-два рази. А це економія на ремонті і техобслуговуванні. Крім того, моторне масло можна міняти рідше - ще пара десятків гривень у скарбничку. Але найбільше грошей заощаджується за рахунок різниці в ціні на бензин і пропан.

Якщо проїжджати на рік 30 тис. км, то при середній витраті палива 10 л/100 км йому знадобиться 3 тис. л бензину. У ціновому вираженні це 17 700 грн. при ціні Аі-95 5,90 грн/л.

Той же пробіг на газі, навіть із урахуванням того, що витрата пропану на 10% більша, ніж бензину, обійдеться в 11 550 грн. при нинішній вартості цього пального 3,50 грн/л (3300 л х 3,5 грн.). У підсумку річна економія складе 6200 грн. Ця сума повністю покриє видатки на установку ГБО. А надалі набагато скоротить витрати на заправлення.

Але потрібно врахувати, що в поїздок на авто, переустаткованому для пересування на газі, є недоліки: позбавлення дилерської гарантії, втрата потужності двигуна, зменшення місця в багажнику та ін.

Якщо ви вважаєте ці особливості не занадто клопіткими для себе, придивляйтеся до газобалонного устаткування. Перед ухваленням остаточного рішення скористайтеся калькулятором окупності ГБО, вони розміщені на сайтах великих компаній-установників. Підберіть сертифікований центр з монтажу, виберіть фірму-виробника обладнання. І ніщо не перешкодить вам їздити більше, а витрачати менше.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua