Казахстан тимчасово заборонив експорт пшениці


Казахстан тимчасово заборонив експорт пшениці

"15 квітня ухвалено рішення про введення заборони на експорт зерна пшениці без обмеження експорту борошна на період до 1 вересня 2008 року, тобто до нового врожаю", - цитує РІА Новости повідомлення прес-служби уряду країни.

Підставою для такого рішення, говориться в документі, стала "необхідність забезпечення продовольчої безпеки країни в умовах істотного зростання цін на світовому зерновому ринку та дефіциту продовольчого зерна у світі".

За даними уряду, станом на 10 квітня в Казахстані є 8,1 мільйона тонн зерна, у тому числі продовольчого - 4,7 мільйони тонн.

"На сьогоднішній день експортний потенціал становить порядку 1,2 мільйони тонн продовольчого зерна, що при наявних темпах відвантаження може бути вивезене за межі країни протягом місяця", - говориться в повідомленні.

На світовому ринку продовольства останнім часом серйозно відчувається помітне скорочення поставок, оскільки провідні експортери сільгосппродукції, у першу чергу зерна, забороняють або обмежують експортні продажі. У той же час уряди різних країн все частіше укладають закриті двосторонні бартерні угоди з державами, що експортують продовольство, оскільки вони дають можливість обійти такі обмеження

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua