Тимошенко доручила перевірити собівартість видобутку українського газу


Тимошенко доручила перевірити собівартість видобутку українського газу

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко доручила перевірити собівартість видобутку українського газу.

Про це повідомило РБК-Україна джерело в уряді.

Роботу з перевірки собівартості видобутку українського газу минулого тижня почала Державна податкова адміністрація. "Почнуть із державних компаній - "Укрнафта", "Чорноморнафтогаз", "Газ України", - сказало джерело. Не виключено, що такий самий аналіз проведуть і на приватних підприємствах.

Таке рішення пов'язане, в першу чергу, з невирішеністю питання про продаж газу українського видобутку "Укрнафтою" для населення. Компанія стверджує, що Національна комісія регулювання електроенергетики встановила для неї ціни на газ, які не покривають собівартість його видобутку.

Варто відзначити, 4 лютого ц.р. ВАТ "Укрнафта" звернулося з проханням до прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко добитися перегляду цін на газ українського видобутку.

За даними компанії, "НКРЕ визнала відсутність методики розрахунку ціни на газ власного видобутку, і ухвалене рішення неофіційно мотивувала наявністю вказівки уряду". НКРЕ встановила для "Укрнафти" ціну газу у розмірі 272,6 грн за тис. куб. м при його собівартості в 2007 р. при нульовій рентабельності в 349,73 грн.

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) 25 березня ц.р. подала апеляцію на визначення Окружного адміністративного суду Києва за позовом ОАО "Укрнафта" про припинення дії ухвали НКРЕ щодо цін на газ для компанії до розгляду справи по суті.

НКРЕ 28 лютого знизила ціну реалізації природного газу власного видобутку ОАО "Укрнафта" для забезпечення потреб населення в 2008 р. на 26,9% - з 272,6 до 199,2 грн за тис. куб. м без ПДВ.

Нагадаємо, 31 січня ц.р. НАК "Нафтогаз України" запропонувала переглянути ціни на продаж природного газу для ДК "Укргазвидобуток", ВАТ "Укрнафта" і ДАТ "Чорноморнафтогаз" після закінчення опалювального сезону 2007-2008 рр. У цей самий період НКРЕ затвердила ціни для продажу газу видобувними підприємствами з часткою держвласності понад 50%. При цьому, порівняно з пропонованими компаніями показниками планова рентабельність ДАТ "Чорноморнафтогаз" скорочена з 99% до 10%, ДК "Укргазвидобуток" з 174% до 10%.

Як повідомлялося, видобуток газу в Україні скоротився за 2 місяці 2008 р. порівняно з відповідним періодом 2007 р. на 0,8% - до 3,47 млрд куб. м. Зокрема дочірня компанія "Укргазвидобуток" збільшила видобуток газу на 1,2% - до 2,51 млрд куб. м, ВАТ "Укрнафта" - скоротила на 4,7% - до 522,1 млн куб. м, "Чорноморнафтогаз" - знизив на 7,1% - до 189,8 млн куб. м.

Видобуток природного газу (без попутного) скоротився в січні-лютому 2008 р. на 0,5% - до 3,303 млрд куб. м. Зокрема "Укргазвидобуток" збільшила видобуток природного газу на 1,1% - до 2,502 млрд куб. м, ВАТ "Укрнафта" - знизила на 4,2% - до 384 млн куб. м, "Чорноморнафтогаз" - знизив на 7,1% - до 189,8 млн куб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua