Американські економісти вважають, що спад у США ще не минув нижню точку


Американські економісти вважають, що спад у США ще не минув нижню точку

Три чверті економістів, опитаних The Wall Street Journal, вважають, що економіка США перебуває в рецесії і її уповільнення ще не досягло нижньої точки.

Незважаючи на те, що більшість очікує спаду в першому півріччі, за прогнозом зростання ВВП складе 0,2% у першому кварталі і 0,1% у другому, 2,1% - у третьому.

Федеральний резерв у цій ситуації, вважають опитані, до червня знизить базову ставку ще на піввідсотка з нинішніх 2,25% і буде тримати її на цьому рівні до кінця року.

Відповідаючи на запитання про головні ризики для економіки, 35% назвали як загрозу подальше погіршення ситуації на кредитних ринках, 25% - зниження споживчого попиту, 13% - продовження спаду на ринку житла.

Опитані в середньому очікують збільшення рівня безробіття до 5,6% з нинішніх 5,1% під кінець року.

Близько 80% із приблизно 50 економістів, що взяли участь в опитуванні, схвалили дії Федерального резерву у зв'язку із крахом Bear Stearns. При цьому деякі економісти вважають, що ЦБ протягом розвитку кризи не був досить оперативний у своїх кроках, але в цілому оцінка Бена Бернанке як голови Федерального резерву економістами трохи виросла

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua