"Газпром" вийде на друге місце за прибутковістю в світі


"Газпром" вийде на друге місце за прибутковістю в світі

В 2008 році компанія "Газпром" посяде друге місце за прибутковістю у світі, передає інформаційне агентство “Інтерфакс”, посилаючись на аналітиків "Альфа-банку".

Аналітики "Альфа-банку" вважають, що виторг "Газпрому" за результатами поточного року досягне $129,9 млрд., EBITDA - $62,5 млрд., а чистий прибуток буде становити $40,7 млрд. Середньостроковий прогноз цін на нафту збільшився: в 2008 році прогноз вартості нафти марки Brent зріс на $25, у такий спосіб досягши $101,7 за барель, у наступному році - на $21, до $99, а в 2010 році - на $17, до $97. Однак аналітики не змінили довгостроковий прогноз вартості нафти марки Brent - $85 за барель, відмічає телеканал “Вести”.

Прибуток "Газпрому", головний фактор якого - експорт, за рахунок підвищення нафтових цін, зростає, як вважають аналітики “Альфа-банку”, істотно інтенсивніше, ніж гадає ринковий консенсус-прогноз: вони переглянули свій прогноз фінансових показників "Газпрому", беручи до уваги нові очікувані ціни на нафту.

В огляді аналітиків “Альфа-банку” говориться, що підйом прогнозної вартості нафти - це найбільш значима позитивна зміна в нашій моделі "Газпрому". До інших вони відносять зниження російської безризикової ставки і перенесення строків зміни податку на видобуток газу.

До складу негативних змін увійшло повідомлення, зроблене на минулому тижні про збільшення інвестиційної програми, а також припущення про те, що більш інтенсивні грошові потоки деякою мірою послаблять контроль над витратами. Хоча оцінка "Газпрому" зростає, кінцевий показник ROE (рентабельність власного капіталу), що випливає з моделі компанії, скоротився до 13,8% з 15%, що знижує історичний рівень ROE міжнародних нафтогазових компаній за весь цикл цін на нафту, тобто 17,9%.

Прогнозна вартість акцій "Газпрому" підвищена банком з $22 до $23,3 за штуку. Аналітики "Альфа-банку" відзначають, що акції "Газпрому" - це їхні фаворити, потенціал зростання ринкової вартості цих паперів з поточних рівнів досягає 79%. Рекомендації “купувати” залишаються незмінними.

"Завдяки високому потенціалу зростання котирувань акцій "Газпрому" до нашої прогнозної ціни, стрімкому зростанню EBITDA у найближчій перспективі і високій ліквідності, папери компанії стають головною метою інвесторів, коли ринок починає оправлятися від поточної корекції", - говориться в огляді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:Газпром
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua