Стельмах: Незвичне посилення бюджетних видатків спровокувало зростання інфляції


Стельмах: Незвичне посилення бюджетних видатків спровокувало зростання інфляції

Рівень інфляції в Україні за підсумками першого кварталу набув загрозливий характер і однією із причин цього є інтенсивне стимулювання бюджетними коштами внутрішнього попиту, вважає голова Національного банку України (НБУ) Володимир Стельмах.

"Доходи населення виросли на 47% - це дисонанс, що і дав такий інфляційний вибух", - заявив він, виступаючи у Верховній Раді в п'ятницю.

Стельмах відзначив, що якщо в першому кварталі 2007 року зростання бюджетних видатків до першого кварталу 2006 року склало 15,5%, то в першому кварталі 2008 року - 45%.

На його думку, в Україні реалізується модель економічного розвитку з рефлекторною бюджетною політикою, що припускає збільшення соціальних виплат у відповідь на зростання цін.

"Але економіка не дала такими темпами товарної пропозиції", - пояснив проблему Стельмах.

Він додав, що Нацбанк "не в захваті" від представлених урядом антиінфляційних заходів, тому що вони не вирішують цю проблему пропозиції.

За його словами, НБУ веде з урядом консультації щодо цього питання і зараз розробляється уточнений план таких заходів.

"Закон вимагає (від Нацбанку) підтримувати політику уряду, поки вона не суперечить основній функції - підтримці цінової стабільності, щоб за ці гроші можна було б купити стільки ж товару, скільки торік", - підкреслив Стельмах.

"Високі темпи зростання доходів населення значно випереджають можливості забезпечення товарною масою і послугами. Загроза інфляція попиту не знімається, а ще більше підсилюється, тому що не видно, як вона буде нівелюватися з погляду пропозиції", - відзначив голова НБУ.

Інфляція в Україні в січні-березні склала 9,7% (у річному вирахуванні - 26,2%) при урядовому прогнозі на рік 9,6%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua