ООН, США та ЄС готові співробітничати з ГУУАМ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ООН, США та ЄС готові співробітничати з ГУУАМ

22
У посланні генерального секретаря ООН Кофі Анана до учасників минулого самміту ГУУАМ говориться, що ООН готова розвивати контакти зі співдружністю ГУУАМ. Анан вважає, що країни ГУУАМ можуть використовувати своє партнерство для розвитку політичних та економічних відносин, зміцнюючи стабільність регіону, передають Українські Новини.
США також мають намір надавати підтримку співдружності, вважаючи, що ця організація має шанси стати великим гравцем у регіоні. Про це говориться у посланні заступника державного секретаря США Річарда Арметіджа, що було передане учасникам. США обіцяють надати підтримку за цим проектом, однак “тільки самі держави ГУУАМ можуть продемонструвати необхідну рішучість для успіху на цьому шляху", — сказано у посланні.
Як передає прес-служба Міністерства іноземних справ, член Європейської комісії, відповідальний за питання спільної зовнішньої політики Кріс Паттен у листі міністру закордонних справ Анатолію Зленку повідомив, що Комісія вітає інтенсифікацію регіонального співробітництва у рамках ГУУАМ. У листі Паттен зазначив, що він вірить у те, що ГУУАМ зможе реалізувати свій потенціал.
Як повідомляла ВОЛЯ, самміт співдружності ГУУАМ почався вранці у суботу за участі міжнародних спостерігачів зі США, Європейського союзу, Організації об'єднаних націй, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Організації чорноморського економічного співробітництва, Росії, Туреччини, Польщі, Ірану, Болгарії, Греції, Румунії, Словенії та Бразилії. Самміт завершився підписанням 9 угод, головною з яких є угода про створення зони вільної торгівлі.
За матеріалами:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас