Кінах: Інфляція в Україні в 2008 р може досягти 22%


Кінах: Інфляція в Україні в 2008 р може досягти 22%

Інфляція в Україні в 2008 році може скласти 20-22% з урахуванням значного інфляційного потенціалу в промисловості, вважає президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах.

"Накопичується дуже серйозний інфляційний потенціал у промисловості (...) Інфляція в Україні цього року може досягти рівня, як мінімум, 20-22%", - сказав А.Кінах на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у четвер.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд у квітні-2008 погіршив прогноз інфляції в Україні цього року до 17,1% (грудень до грудня) з 10,6%, а середньорічної інфляції - з 10,8% до 21,9%.

Інфляція в Україні в січні-березні склала 9,7% (до грудня-2007).

Держбюджет-2008 заснований на прогнозі інфляції на рівні 9,6% при зростанні реального ВВП 6,8%, тоді як в 2007 році інфляція склала 16,6%, а ВВП виріс на 7,3%.

Серед імовірних антиінфляційним заходів А.Кінах назвав посилення політики енергозбереження; формування умов для насичення внутрішнього ринку, у першу чергу, за рахунок вітчизняного виробництва; жорсткість контролю над монополістами; реформування агросектора.

У той же час, за його словами, у випадку застосування штучної ревальвації гривні (для боротьби з інфляцією) знизиться конкурентноздатність українських товарів на зовнішньому ринку.

"Високий рівень життя громадян повинен бути результатом конкурентноздатності та ефективності економіки. Зараз, на жаль, діють із точністю до навпаки, що створює дуже серйозні загрози для посилення темпів інфляції", - резюмував А.Кінах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua