Кабміну запропонували підняти прожитковий мінімум


Кабміну запропонували підняти прожитковий мінімум

У зв'язку із прискоренням інфляції президент Віктор Ющенко зажадав від уряду збільшити розмір прожиткового мінімуму на 34 грн.

У секретаріаті президента підрахували, що на це буде потрібно 5,5 млрд грн, тоді як додатковий інфляційний дохід бюджету складе 40 млрд грн. Експерти впевнені, що збільшення соціальних виплат спровокує новий виток інфляції, а тому Кабмін не буде різко змінювати соціальні стандарти.

Перший заступник голови секретаріату президента (СП) Олександр Шлапак заявив журналістам, що вчора під час зустрічі із прем'єр-міністром Юлією Тимошенко і спікером Верховної ради Арсенієм Яценюком президент Віктор Ющенко відзначив "гостру потребу" внести зміни в бюджет-2008 і збільшити розмір прожиткового мінімуму, від якого залежать пенсії та соціальні виплати. Шлапак нагадав, що з 1 квітня прожитковий мінімум для непрацездатних громадян становить 481 грн. Але в умовах інфляційного зростання - у березні ціни виросли на 3,8%, - за підрахунками СП, він повинен бути підвищений мінімум на 7%, до 515 грн. "Ми повинні забезпечити прожитковий мінімум на необхідному рівні кожній людині, що не має інших доходів, крім соціальної допомоги або мінімальної пенсії", - пояснив Шлапак. Інфляція з початку року склала 9,7%.

У СП відзначають, що збільшення прожиткового мінімуму не вимагає значних ресурсів. За словами джерела в СП, на підвищені пенсійні і соціальні виплати до кінця року необхідно 5,5 млрд грн, тоді як тільки за рахунок інфляції доходи бюджету збільшаться на 40 млрд грн. "Інфляційний дохід за філософією бюджету повинен бути розділений так, щоб захистити найбідніших громадян від збільшення цін, - сказав Олександр Шлапак. - Додаткового інфляційного навантаження не буде - ми віддаємо людям те, що вони повинні одержати".

У прес-службі Мінфіну заявили, що давати оцінку висловлюванням СП неетично: "Мінфін - розпорядник бюджетних коштів, і коментувати заяви секретаріату не наша робота". За словами заступника міністра фінансів Володимира Матвійчука, у відомстві готують уточнені показники бюджету та розглядають питання збільшення прожиткового мінімуму. "Яким буде підвищення, неможливо сказати. Щоб підрахувати цей показник, потрібно знати прогноз інфляції до кінця року", - пояснив він. Експерти відзначають, що знайти кошти для збільшення прожиткового мінімуму - не проблема.

За словами директора центру "CASE-Україна" Дмитра Боярчука, додаткові доходи бюджету Кабмін направить на погашення боргів по внесках Ощадбанку СРСР і збільшення допомоги при народженні дитини. А підвищення прожиткового мінімуму збільшить шанси "розігнати інфляцію до небезпечних для економіки меж". Аналітик Центру ім. Разумкова Костянтин Кузнєцов розцінює заяви СП як політичні, тому що президент не відповідає за виконання бюджету. Максимум, за його оцінками, на що може піти уряд, - інвентаризація деяких пільг, наприклад "чорнобильцям або дітям війни".

"Зараз потрібно підвищувати прожитковий мінімум дуже обережно, - упевнений президент центру 'Український барометр' Віктор Небоженко. - Ми проводили соціологічне опитування, і 80% населення заявило, що відчуло погіршення становища за останні три місяці. Такого не було з 1996 року. Скаржаться й ті, хто одержує по $100, і ті - хто по $500. Підвищення викличе інфляцію, але що робити? Я не можу підтримати ні Юлію Тимошенко, ні секретаріат президента".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua