Ціни на нафту підвищилися до 109 дол./бар.


Ціни на нафту підвищилися до 109 дол./бар.

Ціни світового ринку на нафту за підсумками торгів 7 квітня 2008р. на провідних нафтових біржах знов підвищилися.

Офіційні ціни нафтових ф'ючерсів найближчого місяця постачання склали:

у Лондоні на Intercontinental Exchange Futures - IPE Brent Crude - 107,14 (+2,24) дол./бар.; - в Нью-Йорку на New York Mercantile Exchange - Light, Sweet Crude Oil - 109,09 (+2,86) дол./бар.

Зростанню цін на чорне золото сприяли вислови представників організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) відносного того, що країни, що входять в картель, не мають наміру збільшувати об'єми видобутку сировини.

Як заявив генеральний секретар ОПЕК Абдулла Салем Аль-Бадрі, в даний час ринки удосталь забезпечені нафтою, і на організацію не виявляється тиску в цілях збільшення нафтовидобутку. Чинники, що стимулюють зростання цін, він назвав девальвацію долара, недостатність нафтопереробних потужностей і напруженість в світовій політиці.

Вартість бареля нафти впритул наблизилася до ціни в 110 дол., позначеної недавно як максимальна, президентом ОПЕК Шакибом Хелілем. Він пообіцяв, що, не дивлячись на коливання ціни нафтових ф'ючерсів, впродовж всього 2008р. ціни триматимуться в діапазоні від 80 до 110 дол./бар.

Нагадаємо, що на своєму останньому засіданні 5 березня у Відні члени картеля вирішили намір зберегти рівень нафтовидобутку без змін, не дивлячись на заклики країн-споживачів збільшити об'єми чорного золота, що видобувається, щоб хоч злегка припинити зростання цін.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua