0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Оприлюднено перелік компаній, що цікавляться приватизацією ОПЗ


Оприлюднено перелік компаній, що цікавляться приватизацією ОПЗ

Заявки на ознайомлення з ВАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) у рамках конкурсу із продажу 99,52% його акцій подали 14 компаній, у тому числі ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "Єврохім" (Москва), підконтрольне співвласникам ПриватБанку ВАТ "Дніпроазот" (Дніпродзержинськ Дніпропетровська обл.) і приналежне українському бізнесменові Олександру Ярославському ВАТ "Азот" (Черкаси).

Як повідомила газета "Дело" у понеділок, серед тих, що цікавляться участю в конкурсі, також підконтрольний менеджменту на чолі з Миколою Янковським ВАТ "Концерн "Стирол" (Горлівка, Донецька обл.), що входить у холдинг Group DF (GDF, Відень) співвласника RosUkrEnergo Дмитра Фірташа естонський АТ "Нітроферт", норвезька Yara International АSA (Норвегія) і "Нафтохімімпекс" українського бізнесмена Костянтина Жеваго.

У прес-службі Фонду державного майна агентству "Інтерфакс-Україна" не підтвердили, але й не спростували цю інформацію, а джерело у Фонді підтвердило, що оприлюднений у газеті перелік компаній, що звернулися за одержанням конкурсної документації і дозволом на доступ на підприємство, відповідає дійсності.

Крім зазначених вище в цей список увійшли українські компанії "Маллен Капітал Корпорейшен", "Кронос Капітал" (Україна), "Укрінвест" О.Ярославського, дочірнє підприємство "Сан Сплеш Україна", що представляє інтереси індійської Vaishali Group, банк HSBC (Великобританія) і одна з найбільших на українському ринку інвестиційна компанія "Конкорд Капітал", а також Pricewaterhouseсoopers.

Як повідомлялося, Україна 20 лютого офіційно оголосила відкритий конкурс із елементами аукціону із продажу пакета акцій ВАТ "ОПЗ" у розмірі 99,52% акцій з початковою ціною 3 млрд грн. Конкурс відбудеться через 75 днів після дати оголошення. Крок збільшення ціни при його проведенні встановлений у розмірі 30 млн грн. На думку аналітиків фондового ринку, ціна продажу пакета акцій може скласти до $1 млрд.

Відповідно до публікації, брати участь у конкурсі можуть компанії, що три останні роки здійснювали прибуткову діяльність, не зареєстровані в офшорній зоні та надали інформацію про пов'язаних з ними осіб.

У порівнянні з умовами конкурсу, оголошеного в серпні 2007 року, що так і не відбувся, у новому конкурсі закріплена норма про безперешкодний доступ експортерів аміаку до комплексу перевалки в рамках установлених Мінпромполітики квот і встановленні єдиних тарифів на перевалку за узгодженням з Мінекономіки та Мінпромполітики. Крім того, терміни зобов'язань про збереження покупцем чисельності персоналу і його пільг скорочені до 10 років, однак введена вимога про підвищення за три роки середньої зарплати до рівня середньої зарплати на аналогічних підприємствах Європейського Союзу та посилені екологічні вимоги.

В умови конкурсу вписана нова норма про право ФДМ припинити зобов'язання за договором купівлі-продажу з переможцем конкурсу у випадку неналежного виконання ним зобов'язань у відповідності зі ст. 651 Цивільного кодексу України.

Запит на інформацію про конкурс в 2007 році зробили 11 компаній, з яких названі були дев'ять: Yara International, "Азот" (Черкаси), "Єврохи\\ім", ВАТ "Чернігівське хімволокно" (Україна), російське ВАТ "Акрон" (Великий Новгород, входить у холдинг "Акрон"), "Дніпроазот", ВАТ "Ренова-Україна", російське ВАТ "СИБУР Холдинг" і "Нітроферт".

Співвласник ПриватБанку Ігор Коломойський днями заявив про намір створити консорціум для участі в приватизації ОПЗ, у який, передбачається, можуть увійти власники українських азотних підприємств ВАТ "Рівнеазот", "Азот" (Черкаси), Концерн "Стирол" і ВАТ "Севєродонецький Азот" (Луганська обл.).

ОПЗ в 2007 році збільшив чистий прибуток на 30,5% - до 308,83 млн грн, чистий дохід - на 18,6%, до 2 млрд 228,862 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
В Контексті Finance.ua
Опитування