Експерти: Уряд України повинен почати реформування економіки, щоб стримати інфляцію


Експерти: Уряд України повинен почати реформування економіки, щоб стримати інфляцію

Директор Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський вважає, що українським політикам необхідно реалістично оцінювати динаміку інфляції і її причини та не робити апокаліптичних висновків.

Таку думку він висловив на прес-конференції в Києві в середу.

"На сьогоднішній день в умовах політичних змагань інфляційні процеси, економічні проблеми перетворюються в суспільні і психологічні", - сказав він.

На думку експерта, боротьба з інфляцією повинна бути виведена за межі політичних дискусій і повинна об'єднати не тільки всі гілки влади, але й всі політичні сили.

З огляду на структуру динаміки зростання загальної інфляції, що склала за даними Євростату в березні 2008 року рекордні 3,5%, експерти роблять висновок, що в країнах, де економічні реформи відсутні, спостерігається зростання показників, а там, де вони є, економіка здатна впоратися з викликами швидше, і зростання інфляції не спостерігається.

У зв'язку із цим Бураковський вважає, що уряду найближчим часом необхідно почати реформування сектора економіки, що дозволить утримувати зростання інфляційних показників.

Як повідомлялося, за підсумками січня-лютого-2008 інфляція в Україні склала 5,7%, зростання ВВП - 5,8%. Держбюджет на 2008 рік заснований на прогнозі інфляції на рівні 9,6% при зростанні реального ВВП 6,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua