Ощадбанк України продовжить виплати вкладникам Ощадбанку СРСР тільки в гривні


Ощадбанк України продовжить виплати вкладникам Ощадбанку СРСР тільки в гривні

ВАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк, Київ) продовжить виплати вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР тільки в гривні, тоді як раніше вони проводилися як у гривні, так і в доларах, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Ощадбанку в четвер.

"Із сьогоднішнього дня банк всі зарахування на рахунки і виплати вкладникам проводить тільки в гривні", - сказав співрозмовник агентства.

При цьому він повідомив, що Ощадбанк пропонує Міністерству фінансів викупити в кредитно-фінансової установи за офіційним курсом (5,05 грн/$) залишок коштів в іноземній валюті, направлених у банк раніше для компенсаційних виплат. Крім того, держбанк пропонує Мінфіну надалі фінансувати компенсаційні виплати тільки гривневими коштами.

За даними Ощадбанку, до 27 березня кредитно-фінансова установа одержала від Мінфіну коштів для виплат вкладникам та їхнім спадкоємцям на загальну суму близько 4,253 млрд грн ($781,2 млн і 307,5 млн грн).

Як повідомлялося, у держбюджеті-2008 передбачено виділення 6 млрд грн цього року для виплати вкладникам та їхнім спадкоємцям готівкою, а також 2 млрд грн - для платежів за електроенергію, газ, водопостачання, квартирну плату шляхом безготівкових розрахунків. При цьому сума виплати "в одні рук" обмежена 1000 грн поза залежністю від кількості ощадкнижок і загальної суми на них.

Крім того, на додаткові компенсаційні виплати уряд планує направити близько 12 млрд грн, які має намір одержати від приватизації понад закладений у держбюджеті-2008 план в 8,6 млрд грн.

За оцінками Рахункової палати України, розмір внесків українців в Ощадбанку к.СРСР на початок 2007 року становив 127,9 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:Ощадбанк
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua