НБУ планує ввести в обіг монети "Благовіщення" і "100 років Київському зоопарку"


НБУ планує ввести в обіг монети "Благовіщення" і "100 років Київському зоопарку"

Національний банк України запланував до червня ввести в обіг одну пам'ятну і три ювілейні монети.

Відповідне рішення закріплене постановою НБУ від 7 березня (№60), текст якого розміщений на веб-сайті парламенту.

Відповідно до документа, з 31 березня заплановане введення в обіг пам'ятної монети "Благовіщення" із серії "Обрядові свята України". Монета випускається у двох номіналах: номіналом 10 грн зі срібла 925 проби (тираж - 8 тис. шт.) і номіналом 5 грн із нейзильберу (тираж - 45 тис. шт.).

З 23 квітня буде введена в обіг ювілейна монета "100 років Київському зоопарку" із серії "Флора та фауна України". Монета викарбувана з нейзильберу, її номінал - 2 грн (тираж - 50 тис. шт.).

Крім того, з 20 травня вводиться в обіг ювілейна монета "600 років м.Чернівці" із серії "Древні міста України". Монета викарбувана з нейзильберу, її номінал - 5 грн (тираж - 45 тис. шт.).

Ювілейну монету "Євген Петрушевич" із серії "Видатні особистості України", відповідно до постанови, Нацбанк введе в обіг з 23 травня. Монета викарбувана з нейзильберу, її номінал 2 грн (тираж - 35 тис. шт.).

Як повідомлялося, в 2008 році планується випустити 24 найменування пам'ятних та ювілейних монет України (30 видів), у тому числі шість золотих, 12 срібних і 12 монет з недорогоцінних металів.

У цілому, за даними НБУ, починаючи з 1995 року Нацбанк ввів в обіг більше 282 найменувань пам'ятних та ювілейних монет (351 вид).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua