Експерти: Китай підвищує курс юаню до долара США, щоб пригальмувати інфляцію


Експерти: Китай підвищує курс юаню до долара США, щоб пригальмувати інфляцію

Курс китайської валюти в середу піднявся до долара США до позначки 7,0252 юаню та досяг рекордно високого значення, починаючи з липня 2005 року, коли уряд КНР оголосив про ревальвацію державної валюти, повідомляють китайські ЗМІ.

На думку більшості аналітиків, прискорення зростання курсу юаню, що спостерігається, допоможе китайському Центробанку в боротьбі з інфляцією і послабить нарощування величезного валютного резерву КНР.

Експерти вважають, що не далеко той день, коли один долар США буде коштувати менше 7 юанів - ще одна віха після скасування фіксованого курсу юаню в 2005 році, відзначається в повідомленні, розміщеному на сайті газети "Чайна дейлі".

У середу, 26 березня, Народний Банк Китаю, що виконує в країні функції Центробанку, установив курс юаню відносно долара США на рівні 7,0252 юаню за долар, у минулий вівторок, 25 березня, один долар коштував 7,0436 юаню. З початку 2008 року вартість китайського юаню виросла майже на 3,5%.

Економісти і політики впевнені, що зміцнення юаню також допоможе скоротити величезне активне сальдо зовнішньоторговельного балансу, знизити надмірну ліквідність на ринку та у значній мірі обмежити темпи зростання інфляції, що у лютому 2008 року вперше за 11 років досягла 8,7%.

Прискорене підвищення курсу юаню, що спостерігається в цей час, свідчить про рішучість центрального уряду вжити всі заходи для приборкання збільшення цін у КНР. Деякі аналітики вважають, що Пекін вдарить по інфляції в країні на двох напрямках: стрімка ревальвація юаню і зниження ліквідності на фінансовому ринку, відзначається в повідомленні.

З 25 березня, відповідно до постанови китайського Центробанку, ставка відрахувань банків у фонд обов'язкового резервування підвищена з 15% до 15,5%. Передбачається, що цей захід дозволить повернути з ринку $210 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua