Корупцію в вузах нищать у зародку


Корупцію в вузах нищать у зародку

Міністерство освіти та науки затвердило положення про громадський контроль над незалежним тестуванням і вступною кампанією.

Відтепер громадські спостерігачі зможуть контролювати весь технологічний ланцюг вступу у вузи - від складання програми зовнішнього оцінювання до зарахування абітурієнтів на перший курс.

Як повідомив міністр освіти та науки Іван Вакарчук, у громадських контролерів будуть широкі повноваження. Зокрема, відповідно до затвердженого положення, вони зможуть вимагати розслідування будь-яких фактів порушення порядку, вести аудіозапис, відео- і фотозйомку у всіх приміщеннях, крім аудиторій, у яких безпосередньо буде проходити тестування.

Відповідно до документа, контролерам будуть відкриті двері в приймальні комісії вузів, де вони зможуть проконтролювати, щоб абітурієнтів зараховували строго за результатами незалежної оцінки. Громадськими спостерігачами не зможуть стати родичі і педагоги тих, хто буде проходити тестування цього року.

Керувати процесом громадського контролю буде наглядова рада, формувати яку буде комітет ВР освіти та науки. Наглядова рада повинна налагодити роботу телефонної гарячої лінії і спеціального інтернет-сайту, які забезпечать зв'язок контролерів із громадянами. У положенні підкреслюється, що засідання наглядової ради повинні бути відкритими для представників ЗМІ.

З 1 по 14 квітня у всіх регіонах відбудуться тренінги з підготовки громадських спостерігачів, організовані громадянською мережею "Опора" за підтримки Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Кримінал
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua