Киреєв отримав київські банки


Киреєв отримав київські банки

Головне управління Нацбанку по Києву та області відтепер не буде самостійним. Функції нагляду і контролю над банками регіону одержав виконавчий директор НБУ Олександр Киреєв.

Більш ніж два тижні тому, 7 березня, голова Нацбанку Володимир Стельмах підписав наказ №34, яким перепідпорядкував київське облуправління НБУ дирекції з банківського регулювання та нагляду. А в минулий четвер відбулося засідання правління центробанку, на якому було прийнято остаточне рішення про передачу наглядових і контрольних функцій від облуправління дирекції.

Як повідомило джерело в Національному банку, таке рішення прийняте для зниження ступеня бюрократизованості банківського нагляду і на наполегливу вимогу банків київського регіону, на які припадає більше 60% всіх активів системи. "Це ж не зовсім правильно, коли пакет документів на реєстрацію банків, зміни в статути іт.д. спочатку затверджуються в обласному управлінні НБУ, а потім ідуть на розгляд у дирекцію.

Це сильно затягує процес і викликає дорікання банкірів", - пояснив представник Нацбанку. За його словами, після перерозподілу повноважень менеджмент київського облуправління продовжить роботу на своїх посадах.

Одержати коментарі виконавчого директора з питань банківського нагляду НБУ Олександра Киреєва не вдалося.

У банкірів переведення наглядових і контролюючих функцій від київського управління в головну контору Нацбанку особливих побоювань не викликає. На думку голови ради директорів банку "Дельта" Миколи Лагуна, це логічний крок, що дозволить НБУ консолідувати і централізувати управління процесами нагляду та регулювання. "Я думаю, для банкірів не буде різниці, перед ким звітувати - перед облуправлінням чи безпосередньо перед дирекцією", - сподівається Лагун.

Голова правління банку "Бізнес Стандарт" Андрій Кияк також не бачить великих проблем у перепідпорядкуванні.

"Централізація банківського нагляду виношувалася досить давно, так що ми не здивовані. Інша справа, наскільки вчасне таке рішення. В обласному управлінні була налагоджена гарна система взаємодії з банками, і ми досить непогано працювали. Мені поки складно сказати, коли ми почнемо працювати безпосередньо з дирекцією, адже потрібна централізація статистики і вирішення ще багатьох інших оперативних речей", - говорить банкір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua