Слідчі дії в офісі ТНК-ВР проводять слідчі МВС РФ у справі НК "СИДАНКО"


Слідчі дії в офісі ТНК-ВР проводять слідчі МВС РФ у справі НК "СИДАНКО"

Слідчі дії - вилучення в офісі нафтової компанії ТНК-ВР - проводяться слідчими МВС Росії, повідомили "Інтерфаксу" у прес-службі Слідчого комітету (СК) при МВС РФ.

"Мова йде не про обшуки, як повідомляють деякі ЗМІ, а про вилучення, які проводяться в рамках кримінальної справи відносно НК "СИДАНКО"", - заявила "Інтерфаксу" офіційний представник СК при МВС РФ Ірина Дудукіна.

Вона уточнила, що слідчі дії проводять співробітники слідчої частини Головного управління МВС РФ в Центральному федеральному окрузі.

Співрозмовник агентства утрималася від яких-небудь подробиць у зв'язку з порушеною кримінальною справою.

Раніше джерело в компанії повідомило Агентству нафтової інформації, що співробітники правоохоронних органів у середу проводять обшук у центральному офісі російсько-британської ТНК-BP у Москві (вул. Арбат, 1). "Співробітники правоохоронних органів зайшли в будівлю компанії приблизно о 12 годині, на якийсь час вхід і вихід з офісу був заборонений. У цей час вхід і вихід з будівлі здійснюється без обмежень", - сказав співрозмовник агентства.

Він додав, що співробітників ТНК-ВР попередили по внутрішньому зв'язку про те, що в компанії працює слідча група. "Повідомлення по внутрішньому зв'язку надійшло о 12 годині, однак машини зі спецсигналами біля будівлі офісу з'явилися раніше", - уточнив він.

За його даними, зараз співробітники правоохоронних органів проводять обшук на верхніх поверхах будівлі.

Як передав кореспондент АНІ від офісу компанії, один із двох мікроавтобусів зі спецсигналами, що знаходилися біля офісу компанії, від'їхав від будівлі ТНК-ВР.

Тим часом, офіційні представники компанії цю інформацію не коментують. "Ми завжди будемо готові співробітничати з усіма правоохоронними органами, якщо виникне така необхідність", - сказала АНІ директор зі ЗМІ ТНК-ВР Марина Драчева.

У прес-службі ВР у Лондоні АНІ також відмовилися коментувати вилучення, що відбуваються в офісі ТНК -ВР. "Зверніться щодо цього питання безпосередньо в ТНК-ВР", - сказав представник компанії. "Це їх (ТНК-ВР - АНІ) рішення, коментувати ситуацію чи ні", - додав він. Крім того, він відмовився уточнити, що саме відомо ВР про те, що відбувається.

Російські акціонери ТНК-ВР також поки не коментують обшуки в центральному офісі НК.

ТНК-ВР була створена в серпні 2003 року в результаті угоди між ВР і консорціумом російських акціонерів "Альфа-груп", Access Industries і Renova (AAR). AAR вніс у нову компанію свої пакети акцій у компаніях TNK International та "СИДАНКО", частки в "РУСИА Петролеум", газовому родовищі, що розроблюється компанією "Роспан" у Західному Сибірі. ВР внесла в компанію свої акції в "СИДАНКО", частки в "РУСИА Петролеум", а також пакет акцій у московській мережі фірмових автозаправних станцій. В 2006 році ВАТ "ТНК-ВР Холдинг" (центр прибутку ТНК-ВР) випустила додатковий випуск акцій, у які були конвертовані акції "СИДАНКО".

До 2001 року основним акціонером "СИДАНКО" була ХК "Інтеррос". Консорціум "Альфа-груп" та Access/Renova викупили в ХК "Інтеррос" і фонду Cantupan у цілому 84,2% акцій "СИДАНКО" у серпні 2001 року. Ще 10% акцій належало ВР.

В 2000 році видобуток нафти компанії склав 9,3 млн тонн, переробка - 3,7 млн тонн. Основними видобувними підприємствами "СИДАНКО" в 2000 році були "Черногорнефть", "Варьеганнефтегаз", "Варьеганнефть", "Саратовнефтегаз", "Удмурнефть", переробні - "Ангарська НХК" і "Хабаровський НПЗ".

В 2006 році ВАТ "ТНК -ВР Холдинг" заплатило в рахунок податкових претензій за 2002-2003 роки більше 30 млрд рублів. Раніше Федеральна податкова служба за підсумками податкової перевірки використання "дочками" ТНК-ВР - ТНК і СИДАНКО - знижки по податку на прибуток в 2002-2003 роках порахувала, що вони не доплатили в бюджет $1,402 млрд (40,4 млрд рублів) і $442 млн (12,7 млрд рублів), відповідно.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua