НБУ: Ревальвація гривні на даний момент буде неефективною


НБУ: Ревальвація гривні на даний момент буде неефективною

Ревальвація гривні відносно долара не буде ефективною і не дозволить досягти серйозних успіхів у боротьбі з інфляцією, однак негативно відіб'ється на стані платіжного балансу України, вважає директор дирекції банківського регулювання та нагляду Національного банку України (НБУ) Олександр Киреєв.

"Ревальвація навряд чи буде ефективною при дефіциті платіжного балансу. Через квартал ми можемо одержати ще більші проблеми... Гойдалка піде в інший бік і де зупиниться - не зрозуміло", - сказав він журналістам у Києві у вівторок.

Нацбанк України втримує стабільний офіційний курс гривні до долара на рівні 5,05 грн/$1 з весни 2005 року, незважаючи на значне падіння долара до інших основних світових валют, особливо останнім часом. Кілька експертів вважають, що прив'язка курсу гривні до долара, що падає, веде до імпорту інфляції в Україну.

У той же час, незважаючи на наявність такої прив'язки, торговельне сальдо України в останні роки стрімко погіршувалося і компенсувалося припливом, що збільшився, іноземних інвестицій і зовнішніх запозичень.

Основні принципи грошово-кредитної політики України допускають зміну курсу в 2008 році в межах 4,95-5,25 грн/$1.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua