Аналітики: Торговці цінними паперами чекають закону про довірче управління


Аналітики: Торговці цінними паперами чекають закону про довірче управління

"Прийняття закону України "Про довірче управління фінансовими активами" істотно спростить роботу брокерських компаній з фізичними особами, які готові вкладати гроші, але не готові займатися рутинною роботою, пов'язаною із проведенням угод", - вважає аналітик компанії управління активами "ПІО ГЛОБАЛ Україна" Катерина Лепенічєва.

6 березня 2008 року Апарат Верховної Ради України зареєстрував проект закону "Про довірче управління активами", автором якого є Кабінет міністрів. 11 березня проект переданий на розгляд у профільний Комітет парламенту - з питань фінансів і банківської діяльності.

Аналітик відзначила, що прийняття цього документа брокерські компанії чекають із моменту вступу в силу закону України "Про цінні папери і фондовий ринок", де серед видів професійної діяльності на ринку цінних паперів назване і довірче управління. Але до нинішнього часу не існує законодавчого акту, що визначає та регулює цей вид діяльності.

"У проекті зазначено, що довірче управління є окремим видом діяльності - тобто, компанія повинна створювати для цього окрему юридичну особу. На мій погляд, це не важко для учасників цього ринку і реально спростить роботу з фізособами, оскільки попит на цю діяльність є", - вважає Катерина Лепенічєва.

У законопроекті визначений статутний фонд - 10% від мінімального розміру статутного фонду банків, які діють на всій території України - 500 тис. Євро (5млн Євро*10%). "Якщо закон буде прийнятий з даною нормою, більшість компаній будуть реєструватися з великими статутними фондами - адже запропонований законопроект також регулює ліміти коштів в управлінні щодо регулятивного капіталу, розмір якого прямо пов'язаний зі статутним капіталом", - вважає аналітик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПІО ГЛОБАЛ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua