Сам собі фінансист — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сам собі фінансист

Валюта
2553
Курс долара минулого тижня опустився нижче всіх психологічно зрозумілих позначок - до $1,53/євро. Причому експерти вважають, що й це не межа. Американській валюті пророкують зниження до $1,55-1,57/євро. Проникливі українці вже навчилися вилучати користь із халеп валюти янкі. Бажаючи заробити на цих курсових коливаннях, громадяни почали скуповувати європейську валюту. Майже третина її осідає на банківських депозитах.
Стрімке падіння долара на світових ринках почалося практично відразу після поширення чуток про те, що Федеральна резервна система США знову знизить свою ставку - з нинішніх 3 до 2,5% річних. Тим самим ФРС, керівництво якої раніше відмовлялося говорити про рецесію, що почалася, американської економіки, фактично підтвердила її жалюгідний стан. Нагадаємо, що, як правило, зменшення її ставки виливається в зниження цін на кредити для підприємств Сполучених Штатів і слугує їм істотною підмогою.
Для іноземних же інвесторів і міжнародних спекулянтів такий крок означає скорочення заробітків на вкладеннях у долар (у першу чергу на державних і корпоративних цінних паперах). Особливо непривабливими інвестиції в американську валюту стали виглядати після заяви керівництва Європейського центробанку про незмінність своєї ставки - 4% річних, що підштовхнуло фінансистів до скупки європейської валюти. "ЄЦБ сьогодні докладає значних зусиль для стримування інфляції в єврозоні і тому не поспішає знижувати процентні ставки (дешеві кредити підстьогують збільшення цін. - "ДС")", - пояснив для Ділової столиці дії європейців аналітик Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб.
Додатковими факторами, що грають на зниження курсу долара, минулого тижня стали останні звіти про стан окремих галузей економіки США. "Складовими спаду американської економіки сьогодні є: іпотечна криза, збитки в банківській сфері, зниження активності на фондовому ринку, криза сектора нерухомості і здача позицій у деяких провідних галузях промисловості", - говорить директор казначейства Правекс-Банку Світлана Крамарова. Під напором негативних новин долар в останні тижні падав у два етапи: спочатку була подолана психологічна межа $1,5/євро (до цього він перебував у коридорі $1,48-1,49/євро), після чого протягом трьох днів курс докотився до $1,5347/євро. В Україні в результаті цих коливань офіційний курс євро за останні два тижні виріс із 7,5 до 7,67 грн/євро, а готівковий - з 7,57 до 7,75-7,80 грн/євро. Втім, експерти вважають, що й це не межа. "Хоча серед економістів уже затвердилася думка про недооціненість долара щодо євро, поточна ситуація не сприяє його реальному зміцненню. Думаю, що євро має шанси досягти рівня $1,55-1,57/євро", - відзначив начальник управління інвестиційно-банківських послуг АКБ "Укрсоцбанк" Ерік Найман. У такому випадку нацбанківський курс євро досягне 7,8 грн./євро, а готівковий - 7,9-7,95 грн./євро. Передбачається, що вартість долара на світових майданчиках буде залежати від факторів, що вже стали класичними. "У першу чергу на співвідношення долар/євро вплинуть макроекономічні показники Сполучених Штатів та Європи, а також дії їхніх центральних банків", - говорить директор казначейства Діамантбанку Олексій Циганенко.
"Ближче до середини року економічна ситуація в США почне потроху поліпшуватися, а економіка єврозони повною мірою відчує наслідки різкого зростання курсу євро і зниження конкурентноздатності європейських виробників. Тому, за прогнозами Raiffeisen Research, ЄЦБ може знизити ключову процентну ставку на 50 пунктів до кінця року (з нинішніх 4%). Таким чином, ми очікуємо зміцнення курсу долара - на кінець 2008 року він може досягти $1,4/євро", - доповнив колегу Дмитро Сологуб.
Найбільше від халеп долара постраждають споживачі європейської продукції. "Відбудеться подорожчання товарів тривалого користування - автомобілів, побутової техніки та ін. Також ослаблення американської валюти негативно позначиться на гаманцях українців, які збираються в поїздки в європейські країни", - відзначив Сологуб. Правда, знайдуться громадяни, яким на курсових коливаннях удасться заробити. За словами банкірів, з початком подорожчання європейської валюти попит на неї помітно виріс (за різними оцінками, на 20-25%) серед пересічних українців, що бажають заробити на курсових коливаннях. Вони стверджують, що порядку 25-30% купленого євро осідають на банківських вкладах.
"Спостерігається перерозподіл структури депозитного портфеля банків убік збільшення частки внесків у євро. Правда, вкладення в євровалюті переважно здійснюються на три-шість місяців, думаю, через невизначеність у можливих змінах курсу", - повідомила Світлана Крамарова. Фінансисти прогнозують, що найближчим часом обсяг вкладень у євро збільшиться відразу на 35-45%.
Олена Лисенко
За матеріалами:
Деловая Столица
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас