0 800 307 555
0 800 307 555

Росіяни здешевлять українську іпотеку


Росіяни здешевлять українську іпотеку

Перелік банків, де можна буде взяти недорогий кредит на покупку нерухомості, незабаром розшириться. Українською іпотекою планує всерйоз зайнятися новий власник Банку НРБ - російський Ощадбанк.

"Український ринок є для нас пріоритетним. Особливу увагу будемо приділяти розвитку іпотечного напрямку", - говорить президент Ощадбанку Росії Герман Греф. Про серйозність намірів Ощадбанку Росії говорить і те, що пан Греф особисто буде стежити за розвитком української "дочки" - він очолив наглядову раду Банку НРБ. За словами голови правління Банку НРБ Владислава Кравця, ставки по іпотечних кредитах фінустанови будуть нижчими від середньоринкових на 0,5-1%.

Якщо українській "дочці" удасться досягти на ринку житлового кредитування хоча б десятої частки успіхів російського Ощадбанку, вітчизняним лідерам іпотеки прийдеться "посунутися". Адже в 2007 році Ощадбанком у Росії було видано більше половини всіх іпотечних кредитів (на суму 7,6 мільярда доларів). Для порівняння, український лідер у цьому секторі " Укрсиббанк (частка ринку 18,2%) " за 2007 рік прокредитував покупку житлової нерухомості на суму 1,1 мільярда доларів.

Тенденція до збільшення частки Ощадбанку на російському ринку збережеться і в 2008 році. І пов'язано це в першу чергу з тим, що цього року в найбільшому банку Росії запланована істотна лібералізація кредитної політики " одержати позику в ньому стане набагато простіше. Цілком імовірно, що ці нововведення торкнуться й українського банку. У той же час вітчизняні банкіри не розділяють оптимізму Ощадбанку.

"Саме в іпотеці в Банку НРБ є шанси згодом зайняти значну частку ринку. Але навіть за наявності грошових ресурсів на розвиток інфраструктури в Україні в них піде не один рік", " говорить керівник бізнесу "Роздрібне кредитування" ПриватБанку Роман Негинський. "Навряд чи Ощадбанку Росії вдасться в повному обсязі фінансувати розвиток української дочки за рахунок російського капіталу. Тому я не впевнений, що Банк НРБ зможе істотно потіснити лідерів українського ринку іпотеки", вважає експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua