Монетарна база зменшилась, грошова маса виросла


Монетарна база зменшилась, грошова маса виросла

Монетарна база в лютому зменшилася на 1,4% - до 134,3 млрд.грн. Грошова маса збільшилася на 1,8% - до 398,2 млрд.грн.

Як повідомляє прес-центр Національного банку України (НБУ), одним з основних факторів такої динаміки монетарних показників було збільшення коштів уряду в національній валюті на 4,1 млрд.грн. (з початку року - на 9,8 млрд.грн.). Втім, кошти уряду в національній валюті на рахунках у НБУ в грудні 2007 року зменшилися відразу на 10,9 млрд.грн., що було вагомим чинником прискорення зростання монетарних агрегатів протягом останнього місяця минулого року.

На динаміку монетарних показників у лютому впливало також проведення НБУ інтервенцій на міжбанківському валютному ринку з купівлі іноземної валюти. Втім, цей фактор не мав вирішального впливу на формування грошової пропозиції.

Обсяг готівки поза банками в лютому збільшився на 1,4% - до 106,9 млрд.грн. Разом з тим, з початку року готівка зменшилася на 3,8%. Це сприяло продовженню позитивної тенденції до поліпшення структури грошової маси - питома вага готівки в грошовій масі з початку року зменшилася - з 28,0% до 26,8%.

Нагадаємо, монетарна база в січні зменшилася на 4% - до 136,3 млрд.грн. Грошова маса також зменшилася на 1,1%, склавши 391,9 млрд.грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua