Уряд КНР розглядає можливість нового підвищення процентних ставок


Уряд КНР розглядає можливість нового підвищення процентних ставок

Центральний уряд КНР розглядає плани нового підвищення процентних ставок, заявив голова Народного банку Китаю (виконує в країні функції Центробанку) Чжоу Сяочуань на прес-конференції в Пекіні в четвер під час I сесії Всекитайських зборів народних представників.

"Особисто я вважаю, що можливості підвищення ставки банківського відсотка існують. Однак критичне значення мають масштаби підвищення і вибір відповідного моменту, тому необхідно розглянути всі "за" і "проти", - цитує Чжоу Сяочуаня газета "Женьмінь жибао".

"Є внутрішні фактори, які необхідно враховувати. Ми протягом багатьох років говорили про те, що економіка Китаю повинна більше покладатися на внутрішній попит, насамперед за рахунок збільшення внутрішнього споживання, що ми повинні зменшити залежність від експорту", - сказав він, відзначивши, що "ми повинні подумати про наслідки, які можуть спричинити будь-які зміни процентної ставки на попит на внутрішньому ринку країни".

"Якщо ми хочемо домогтися збільшення внутрішнього споживання, ми повинні скоротити норму накопичень (saving ratio). Політика змін процентної ставки повинна формуватися почасти на основі її впливу на збільшення внутрішнього споживання", - додав Чжоу Сяочуань.

Глава китайського Центробанку також відзначив, що вплив змін процентних ставок на пряме фінансування стане одним із ключових моментів державної фінансової політики.

"У випадку, якщо банківська процентна ставка буде порівняно низька, народ буде мати більше можливостей для прямого фінансування. У цей час співвідношення між обсягами прямого і непрямого фінансування не є ідеальним, ми повинні розвивати наш фондовий ринок і стимулювати пряме фінансування", - сказав глава центробанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua