315
Експерт: Український фондовий ринок не виконує свої функції
— Фондовий ринок
"Український фондовий ринок націлений не так на публічне залучення ресурсів, як на прихований перерозподіл активів і силове захоплення сторонніх компаній", - вважає доктор економічних наук Сергій Кораблін.
На думку експерта, сумнівні та неправомірні практики на українському фондовому ринку є радше нормою, ніж винятком. "Примусова зміна реєстраторів, їхня несумлінність, маніпуляції з реєстрами власників, неправомочні збори акціонерів, незаконний випуск акцій - усе це звичайні явища", - констатує він.
При цьому слабкий розвиток і непрозорість українського фондового ринку призводить до того, що при здійсненні грошової емісії Національний банк орієнтується виключно на стан ринку валют.
На думку експерта, НБУ "воліє емітувати гривню під якісніше і ліквідніше забезпечення - тверду валюту, а не під вітчизняні акції та облігації".
Сергій Кораблін переконаний, що в наявній ситуації це рішення є логічним. "Було б дивно, відмовся-но НБУ сьогодні від цього підходу: у січні-вересні 2007 року обсяг публічних операцій із цінними паперами (21,2 млрд. грн.) був у 22 рази меншим за обсяг валютних операцій на міжбанківському ринку", - заявив експерт.
Причиною подібних відхилень від класичних економічних схем, на думку Корабліна, є безперервний переділ власності, котрий супроводжується чисельними правопорушеннями.
"Значна роль валютного ринку, як і недостатня ефективність відсоткових ставок, - не примха Національного банку, а логічний наслідок напівдиких відносин власності та каламутного бізнес-середовища", - констатував експерт.
За матеріалами: Дзеркало Тижня
Поділитися новиною