Тимошенко доручила СБУ і ГП розслідувати контракти "Нафтогазу" з RosUkrEnergo


Тимошенко доручила СБУ і ГП розслідувати контракти "Нафтогазу" з RosUkrEnergo

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко доручила СБУ та Генпрокуратурі розслідувати обставини укладання контрактів НАК "Нафтогаз України" з RosUkrEnergo.

Про це вона повідомила сьогодні під час міжвідомчої наради, присвяченої проблемам фінансового стану НАК.

За її словами, у результаті реалізації зазначених контрактів обсяг газу, одержуваного Україною за транзит російського газу її територією з 2003 р. до 2009 р., скоротився з 28,3 млрд куб. м (2004 р.) до 9 млрд куб. м (2007 р.). Крім того, були укладені договори між НАК "Нафтогаз України" і RosUkrEnergo на транзит газу для останньої за ціною 1,09 дол. за 1 тис. куб. м на 100 км і на зберігання газу RosUkrEnergo у ПСГ за ціною 2,25 дол. за 1 тис. куб. м терміном на 25 років із правом перегляду зазначених тарифів усього два рази протягом усього терміну дії контракту.

"Обидва рази ціна вже була переглянута по обох контрактах, щоб її не можна було вже більше підвищувати, - підкреслила прем'єр. - При цьому спочатку вона заставлялася значно нижче ринкової. Так, у Німеччині аналогічні послуги коштують у п'ять разів дорожче, у Чехії - у шість разів". Підписання таких контрактів є "зрадництвом національних інтересів", - резюмувала Тимошенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua