Іпотечною кризою займається ФБР


Іпотечною кризою займається ФБР

Федеральне бюро розслідувань США розслідує справу відносно 14 іпотечних компаній, підозрюваних у порушеннях, серед яких можливе шахрайство та інсайдерська торгівля, пов'язані із кредитами, наданими позичальникам з низьким кредитним рейтингом. ФБР припускає, що операції із цінними паперами проводилися особами, що володіли конфіденційною інформацією про справи компаній. Про це повідомляє американське видання New York Times.

Назви компаній не розкриваються, проте, офіційні представники відзначають, що розслідування ведеться відносно широкого кола компаній, у числі яких і іпотечні банки, і фінансові фірми, які продають інвесторам папери, забезпечені іпотеками. Саме розслідування було почато ще навесні 2007 року.

Під час розслідування ФБР співробітничає з Комісією цінних паперів і бірж, SEC, сказав на брифінгу Ніл Пауер, голова підрозділу ФБР, що займається розслідуванням економічних злочинів.

Справа одержала розвиток у міру того, як влада штатів Нью-Йорк і Коннектикут розслідує, яким чином банкам з Уолл-стріт вдавалося приховувати важливу інформацію про високоризиковані боргові зобов'язання, що є забезпеченням цінних паперів, які продавалися інвесторам.

За словами Пауерса, федеральна влада займається вивченням схем, що використовувались іпотечними банками, які надавали кредити ненадійним позичальникам, і можливого шахрайства в бухгалтерській сфері, що могли здійснити фінансові фірми, що також мають папери, забезпечені іпотеками, та пропонують їхніми інвесторами.

Крім того, Пауерс згадав про те, що розслідування проводиться і відносно будівельних компаній. Передбачається, що вони могли представити завищені показники фінансової звітності, тим самим навмисно збільшивши показники доходів.

Представник SEC від коментарів відмовився, додавши при цьому, що на розгляді Комісії перебувають кілька десятків справ, що мають відношення до іпотечної кризи. В останні 12 місяців кількість дефолтів по іпотечних кредитах збільшилася. Багато експертів схильні бачити в недотриманні зобов'язань з виплати позик первинну причину кредитної кризи, що негативно відбилась на світовому фінансовому ринку.

Morgan Stanley, Goldman Sachs і Bear Stearns надали в SEC запитану інформацію, що стосується операцій із цінними паперами, пов'язаними з іпотекою.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua