Комерційна нерухомість в США все ще приваблює інвесторів


Комерційна нерухомість в США все ще приваблює інвесторів

США зберегли статус найпривабливішого ринку для інвестицій у комерційну нерухомість. Про це свідчать результати опитування, проведеного Асоціацією іноземних інвесторів у нерухомість.

Опитування проводилося серед 200 членів асоціації, які володіють об'єктами нерухомості по усьому світі на загальну суму $700 млрд. На частку США в цих активах припадає порядку $230 млрд. Більшість із них є інституціональними інвесторами, які використовують для інвестицій власні кошти, удаючись до позикових коштів лише в рідкісних випадках.

Відповідно до результатів опитування, перше місце в списку найпривабливіших міст із погляду покупки комерційної нерухомості розділили Нью-Йорк і Вашингтон. Респонденти відзначили, що останнім часом інвестиції в комерційну нерухомість у США спростилися завдяки кредитній кризі, тому що з ринку пішли багато інвесторів, які скуповували нерухомість, використовуючи дешеві кредити.

На другому місці в списку перебуває Лондон. Третє місце в рейтингу займає Париж. Шанхай піднявся з дев'ятого місця і зайняв останнє місце в п'ятірці лідерів.

Дослідники відзначають, що останнім часом серйозно виріс інтерес інвесторів до комерційної нерухомості в Азії. Відповідно до результатів опитування, 5 з 10 найпривабливіших із цього погляду міст знаходяться в азійському регіоні. Особливе місце серед інших азійських країн належить Китаю. За привабливістю для інвесторів ця країна дуже швидко наближається до Сполучених Штатів. Зокрема, розрив між США і Китаєм у рейтингу становив 27 процентних пунктів в 2005 р., а в 2007 р. скоротився до 5 процентних пунктів. Опитування свідчить і про значну зміну переваг інвесторів на американському ринку. Якщо раніше вони воліли купувати офісну нерухомість, то тепер їх більше цікавлять площі для організації роздрібної торгівлі. Магазини та супермаркети посідають перше місце в списку найпривабливіших об'єктів для покупки. На другому місці перебувають готелі. Промислова нерухомість посіла третє місце. Житлові приміщення перебувають на четвертому місці, а офісні приміщення впали з першого на п'яте місце.

За даними опитування, респонденти в 2008 р. мають намір збільшити свої інвестиції на 20% у порівнянні з 2007 р. Таким чином, інвестиції виростуть до $1,69 млрд. Обсяг інвестицій у нерухомість у США виросте приблизно на 16%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua