0 800 307 555
0 800 307 555

Азербайджан готовий завантажити "Одеса-Броди" в напрямку Бродів


Азербайджан готовий завантажити "Одеса-Броди" в напрямку Бродів

Азербайджан готовий надати 5 млн тонн нафти на рік для транспортування нафтопроводом "Одеса-Броди" в аверсному режимі (у напрямку Бродів) з подальшою переробкою на нафтопереробних заводах "Нафтохімік Прикарпаття" (Івано-Франківська область) і "Галичина" (Львівська область).

За інформацією прес-служби міністерства палива та енергетики, 25 січня міністр палива та енергетики Юрій Продан провів зустріч із послом Азербайджану в Україні Талят Мусеїб Алієвим.

На зустрічі були обговорені питання співробітництва в нафтогазовій галузі.

Алієв заявив, що Азербайджан має можливість завантажити потужності "Одеса-Броди", у такий спосіб забезпечивши поставки до 5 млн. тонн нафти щорічно для переробки на двох західно-українських НПЗ.

Продан відзначив, що питання енергетичного співробітництва в частині диверсифікованості шляхів транспортування енергоресурсів буде розглядатися в Києві на черговому саміті з енергетичної безпеки в травні.

Обидві сторони відзначили те, що співробітництво в цьому напрямку і, зокрема, реалізація проекту "Одеса-Броди-Плоцьк-Гданьськ" сьогодні підтримується на найвищому політичному рівні обох країн.

Під час зустрічі Алієв висловив зацікавленість Азербайджану в можливій участі Державної нафтової компанії Азербайджану в переробці нафти в Україні та загальній реалізації нафтопродуктів на європейському ринку.

Посол запропонував вивчити питання створення спільного підприємства з метою поставок сирої нафти з Азербайджану в Україну.

Продан підтримав пропозицію посла та запевнив, що буде тримати це питання на особистому контролі.

Як повідомлялося, Міністерство палива та енергетики доручило компанії "Укртранснафта" проаналізувати можливість "Одеса-Броди" в аверсному режимі для переробки нафти на нафтопереробних заводах "Нафтохімік Прикарпаття" і "Галичина" (Львівська область).

Тепер "Одеса-Броди" працює в реверсному режимі.

В 2007 році нафтопроводом було протранспортовано 9,1 млн. тонн нафти.

Заводи "Нафтохімік Прикарпаття" і НПК "Галичина" контролюються групою Приватбанку.

Тепер "Нафтохімік Прикарпаття" не працює через відсутність сировини, а НПК "Галичина" переробляє мінімальні обсяги нафти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua