Економіка Китаю може "перегрітися"


Економіка Китаю може "перегрітися"

Сьогодні був оприлюднений звіт про розвиток економіки КНР за 2007 рік. У ньому говориться, що промисловість Китаю розвивалася дуже бурхливо в цьому періоді, але тепер може настати криза надвиробництва.

Промисловість Китаю в 2007 році досягла небувалого зростання. Чисті доходи індустрії вже зараз обчислюються декількома трильйонами. Основний прибуток КНР одержала від торгівлі та експорту своїх товарів по всьому світі. Але тепер країни, які в основному купували товари з Китаю, зазнають тимчасових труднощів на фондовому ринку. Споживча активність у Європі та США впала, і тепер китайські товари здебільшого не мають попиту на світових ринках.

Крім того, ситуація на світових фондових ринках досить нестабільна, і тому інвестори з-за кордону відмовилися вкладати гроші в китайські компанії. Інвестиційні фонди вже скоротили свою активність і поки не інвестують у розвиток компаній.

Китайські корпорації не сильно постраждали від кризи на ринку інвестицій, позначається централізованість фондового ринку КНР і його залежність від держави. У випадку погіршення ситуації уряд Китаю вже заявив, що готовий підтримати свої компанії. Торік китайські корпорації досить успішно розмістили свої акції на міжнародному ринку. Але обвал показників на біржах Азії також зачепив і їхні інтереси.

Тепер компанії Китаю вітають тимчасову стабілізацію на американському ринку та сподіваються, що програма уряду США буде успішна. На міжнародних ринках знову стане можливо продавати свої товари. Крім того, аналітики вже раніше заявляли, що економіка КНР повинна в найближчі роки призупинити свій різкий розвиток і перейти до стабільного, але не такого швидкого зростання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua